Menu

Найвищі зарплати пропонують в агросфері та на виробництві - експерт

  • Автор  vechirka.net
Найвищі зарплати пропонують в агросфері та на виробництві - експерт

Про тенденції ринку праці, найбільш оплачувані професії та те, на кого краще вчитися студентам, Vechirka.net розповіла директор Консалтингового Агентства «Персонал» Ірина Кіркіна.

Які професії були найбільш затребуваними минулого року? 

- Високої активності на ринку праці протягом 2013 року не спостерігалося. Як і раніше затребуваними були майстри продажів у агросфері, у продажу IT -продуктів, медикаментів, сервісних послуг, IT- фахівці, фахівці з фінансів (фінансові директори, аналітики, головні бухгалтери, економісти. Особливу цінність мають технологи харчової та хімічної промисловості. Все більш актуальними стають фахівці з персоналу. Затребувані і фахівці для СТО автомобілів. Активними були вакансії спеціалістів у галузі логістики. Водночас зниження купівельної спроможності відбилося на багатьох галузях, таких як  виробництво меблів. Зменшилися обсяги будівництва, відповідно, менше затребуваними стали працівники в галузі будівництва та ринку нерухомості. У будь-якому випадку вакансії є і роботодавці відчувають значні труднощі з їх закриттям.

У яких сферах сьогодні найвища оплата праці?

- В основному, в агросфері - агрономи, зоотехніки, керуючі. Високі зарплати пропонують і на виробничих підприємствах з іноземними інвестиціями, особливо для топ- менеджерів та вузькопрофільних спеціалістів.

Які спеціальності, за прогнозами, матимуть попит цього року?

- Багато чого залежить від економічної та політичної ситуації в країні. У будь-якому випадку, на мій погляд, основні тенденції мало зміняться.

На кого б Ви порадили вчитися майбутнім студентам?

- Я спостерігаю ринок праці з 1999 року і моя порада для молоді залишається традиційною. Сьогодні вчитися - недешеве задоволення. Я вже не кажу про якість навчальних закладів, коли замість спеціальності ви можете отримати ілюзію освіти. Немає сенсу інвестувати свої час і гроші в «порожній» диплом. Шукайте не «модні» спеціальності, а себе в «спеціальності». Вибирайте для навчання ту спеціальність, у якій ви маєте гарні шанси бать затребуваними. Ви можете стати чудовим майстром з ремонту автомобілів, унікальним лікарем, незамінним зварювальником, успішним юристом  прекрасним організатором .... І неважливо, які вакансії відкриті.

Чи змінилися вимоги роботодавців до працівників протягом кількох останніх років?

- На етапі економічної активності та зростання роботодавці звертали увагу на старанність, професійну швидкість і активність. Зі зменшенням кількості вакансій підвищилися вимоги до працівників. Обов’язковими стали професійна компетенція, особистісна культура, комунікативні вміння, бажання вчитися.

Чи змінилися побажання до роботи самих шукачів роботи?

- Останнім часом почастішали випадки, коли здобувачі відмовляються розглядати вакансії в галузі або підприємстві, які не відповідають їхнім життєвим принципам: наприклад, виробництво (продаж) алкоголю і тютюну чи неетичне ставлення до споживача.

вгору