На Черкащині відновили двохсотрічний вітряк, який бачив ще Тарас Шевченко

Старезний вітряк розташований між селами Шевченкове і Будище Звенигородського району. Нещодавно друге життя йому дали місцеві лісівники.

За інформацією  пресслужби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, цьому вітряку понад 200 років. Він – єдиний, що зберігся із двадцяти восьми, які діяли у Керелівці за часів дитинства Тараса Шевченка.

Навесні цього року негодою було пошкоджено вітрила млина. На проханя про допомогу з відновлення історичної пам’ятки відгукнулися звенигородські лісівники. Вони власними силами відремонтували два пошкоджених вітрила та реставрували два інших.

За словами генерального директора Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка” Людмили Шевченко, відновлений вітряк допоможе зануритися в епоху життя письменника.

– Це надзвичайно важливий об’єкт, що наближає нас до часів життя Тараса Шевченка. Окрім того, маємо можливість більш детально розповідати нашим екскурсантам про ремесло, яке на сьогодні вже втрачено. Тож ми раді, що і місцеве населення, й відвідувачі нашого краю матимуть змогу бачити відновлений вітряк, – зазначила Людмила Шевченко.