На Монастирищині мати забула 10-місячного сина на вулиці в мороз

У селі Летичівка Монастирищенського району люди посеред ночі знайшли на вулиці візок із немовлям. У восьмиградусний мороз дитина лежала легко одягнена. Селяни, які її помітили, одразу викликали поліцію та медиків.

– На дорозі в ту пору не було ні людей, ні машин, – пригадує летичанин Володимир Федунів.  – Всі давно спали. Дивлюсь, посеред вулиці, біля тину, дитячий візок стоїть. В якусь мить здалося, що то мені примарилося. Потім майнула думка, що він порожній. Хто ж покине посеред вулиці дитину та ще й уночі? Але якесь внутрішнє чуття змусило зупинитися, аби переконатися, що він порожній. Я рукою легенько розгорнув сніг, якого вже чимало насипалося у візок, і мене ніби струмом вдарило: у візку  таки була дитина.

Разом із Володимиром була Юлія Кучеренко. Чоловік саме підвозив її після роботи, зустрівши дорогою.

– Дядько Володя попросив мене перевірити, чи живе дитя, – розповідає дівчина. – Чесно кажучи, було страшно уявити, що маля замерзло. Я тремтіла від хвилювання. Дякувати Богові, дитина була жива, а руки, – як льодинки. Та й одягнута вона була легко: тоненький комбінезон чомусь розщібнутий, без шапочки. Щоправда, була ще дитяча ковдра. Але, борсаючись, дитина її із себе стягнула. Добре, що хоч візочок був застебнений  на блискавку. Взагалі, це просто диво, що в таку холоднечу дитинка була жива, адже невідомо, скільки вона там пролежала на морозі. Я забрала дитину із візка у теплий салон автівки і притисла до себе, намагаючись зігріти власним тілом та диханням.

Поки Юлія викликала екстрені служби, чоловік пішов коліями від візка.

– Сліди привели до одного з будинків на сусідній вулиці, – продовжує чоловік. – Я почав із силою грюкати у двері та вікна хати. Через якийсь час обізвалася заспана жінка. На моє запитання, де її дитина, вона, не відчиняючи дверей, відповіла, що вдома спить. «А чиє ж дитя тоді у візочку посеред вулиці лежить?» – питаю. – Господарка дому у відповідь лише вилаялася, мовляв, що мені від неї потрібно о такій порі? Зрозумівши, що марно витрачаю час, повернувся до автомобіля. Там уже були поліцейські і медики швидкої допомоги та прийшла сестра горе-матері.

Хлопчика було доправлено до лікарні. Жодної загрози життю та здоров’ю медики не виявили.

– Ми пішли до будинку його  37-річної матері, – згадує поліцейський Микола Домачук.  – Вона саме спала в алкогольному стані. Візок стояв за 300 м від її оселі.  Коли розбудили, не могла нічого згадати. Сказала, що була в гостях. Жінка має ще трьох старших дітей. В ту ніч вони пішли до діда з бабою.

Соцпрацівники кажуть, жінка хоч і п’є, але за дітьми доглядає.

– Діти чисті й доглянуті, – каже керівниця служби у справах дітей Монастирищенської  РДА Людмила Редька. – Вона каялася. Обіцяла, що більше так не буде. Раніше приводу звертати увагу на цю родину не траплялося. Це було перше таке повідомлення. Батьки їй лишили гарний будинок. Газифікований, є ванна.

На жінку склали адмінпротокол за неналежне виховання дитини. Справу має розглянути суд. Може заплатити від 850 до 1700 гривень. Позбавляти її батьківських прав соцслужби не планують.