Не києм так палицею: у Черкасах після Нового року провели тендер на закупівлю ялинки та ілюмінації

У другий день нового року Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради провів тендер на закупівлю ялинки та святкової ілюмінації. Переможцем торгів стало товариство «Люм’єр» з Одеської області, у якого Черкаси орендували цьогорічну ялинку, гірлянди, та світлові інсталяції, що зараз прикрашають центр міста.

Попри резонанс, який у переддень Нового року викликала серед городян ідея міської влади придбати штучну ялинку та святкові ілюмінації, мерія від своєї ініціативи не відступила. Департамент освіти та гуманітарної політики міськради провів тендер 2 січня. Наразі триває кваліфікація переможця.

Тож закупівлі планують проводити на загальну суму 2,3 млн грн. За ці гроші хочуть придбати саму штучну ялинку з декоруванням, світлову інсталяцію «Куля з проходом», напис «Черкаси», світлову «Арку-тунель» та інсталяцію «2020».

У Департаменті освіти пояснюють: тендер провели, але грошей на закупівлю наразі ще не мають, бо міська рада досі не прийняла бюджет розвитку. Чи повертатимуться до обговорення питання з городянами у кабінетах міської влади, однозначної відповіді не дають.

— Так, ми провели той самий тендер, який було оголошено ще до Нового року, але внесли усі зауваження, які надав нам Антимонопольний комітет, — пояснює директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов. — Не можу сказати, чи обговорюватимемо ми знову питання купівлі штучної ялинки із городянами. Громадські слухання не будуть об'єктивними, бо зрозуміло, що наші політичні опоненти приведуть на них своїх прихильників. Можливо, зробимо якесь опитування. А врешті — зробимо, як вирішить наше керівництво — міський голова та його заступники. Наш департамент проводитиме закупівлі на 1,2 млн грн, з яких 600 тисяч буде витрачено на купівлю самої ялинки та 600 тисяч — на ілюмінацію. Тендер на придбання святкової ілюмінації проводив також і Департамент житлово-комунального комплексу.

Минулого року наше місто вже оплатило оренду ялинки, яка зараз прикрашає центр Черкас. Обійшлася вона городянам у 160 тис. грн, в які увійшла як сама оренда, так і доставка та монтаж новорічного дерева.

Нагадаємо, до Нового року придбати нову ялинку міська влада не змогла через скаргу підприємця та прихильника «Вільних демократів» Сергія Кузляєва до Антимонопольного комітету. Проведення тендеру було тимчасово заблоковано. Однак підприємець і зараз не планує відступатися.

— Спершу умови тендеру порушували антимонопольне законодавство. На скільки мені відомо, департамент освіти вніс зауваження Антимонопольного комітету і таки провів тендер. Однак я все одно планую оскаржувати результати цього тендеру, звертатимусь тепер до прокуратури, — ділиться планами Сергій Кузляєв.