Не ведіться на шахрайський трюк: пенсіонерам Черкащини пропонують «замінити» пенсійне посвідчення вдома

Останнім часом активізувалися шахраї, видаючи себе за працівників органів Пенсійного фонду України. Особи телефонують пенсіонерам, повідомляють, що необхідно замінити пенсійні посвідчення, та домовляються про надання послуги з виїздом додому.

На «гарячу лінію» Пенсійного фонду телефонували кілька черкащан із наріканням про такі дзвінки. Так, одна з таких черкащанок запідозрила неладне й розповіла, що людина, яка телефолнувала, дуже вже цікавилась, з ким вона проживає, а де проживають її діти, а чи буде вона в такий то день і час удома.

- Відповідно до Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 03.11.2017 № 26-1, пенсійні посвідчення виготовляються на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення особи, якій призначено пенсію, що подається до територіального органу Пенсійного фонду України, – роз’яснила перший заступник начальника головного управління Пенсійного Фонду в Черкаській області Анна Вовкогон.

Пенсійні посвідчення виготовляються у паперовій формі або у вигляді платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням, містить графічну та електронну інформацію про власника, ключі кваліфікованого електронного підпису.

За словами Анни Вовкогон, пенсійне посвідчення видається особі, якій призначено пенсію, особисто або її законному представнику в разі надання документів, що дають змогу ідентифікувати одержувача пенсій та його законного представника.

Видача пенсійних посвідчень у паперовій формі здійснюється зазначеним у заяві територіальним органом Пенсійного фонду України.

Також заяву та документи для виготовлення (заміни) паперового пенсійного посвідчення можна подати через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua).

Такі ситуації з шахрайськими дзвінками від ніби то Пенсійного фонду були й у попередні роки, коли пенсію навіть пропонували принести додому, а нині шахраї «працюють» хвилями: то активізуються, то заитихають. Однак чепркащанам варто бути обережними, не довіряти шахраям і знати одне важливе правило: пенсійне посвідчення видається на основі заяви, що подається до територіального органу Пенсійного фонду України. Ніхто вам додому його не повинен нести.

- Виготовлення або заміну пенсійних посвідчень органи Пенсійного фонду України не здійснюють без попередньої заяви пенсіонера, яка надана пенсіонером особисто до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Пенсійного фонду України або через вебпортал Пенсійного фонду України, – звернула увагу Анна Вовкогон.

Що робити, якщо до вас звертаються з приводу заміни пенсійних посвідчень?

Будьте обережні та в разі дзвінків від імені працівників Фонду з вказаних вище питань негайно повідомляти про це органи Національної поліції за телефоном 102.