Небезпечні канікули: смілянка потонула в домашньому басейні, а канівчанина насмерть уразило струмом від електроплитки

Канікули – це час відпочинку, але, водночас, і зростання пригод за участі дітей. І добре, якщо все закінчується благополучно. На жаль, канікули не проходять без прикрих випадків. Медики дуже стурбовані ситуаціями та нещасними випадками, внаслідок яких травмуються та гинуть діти.

Тільки за один день, 25 червня,  працівники екстренки виїжджали для надання допомоги двом 17-річним хлопцям, які упали зі скутера в Умані, та до 6-річного хлопчика, якому автомобіль наїхав на ногу у Черкасах. Також дві бригади медиків намагались повернути до життя 11-річну дівчинку в селі Ковалиха Смілянського району, яка впала в басейн на подвір’ї. А у селі Михайлівка Канівського району медпрацівники намагались реанімувати 8-річного хлопчика після ураження струмом. Але у двох останніх випадках фахівці екстреної допомоги були не в силах врятувати діток, хоч і протягом довгого часу проводили серцево-легеневу реанімацію.

Так, у с. Михайлівка, що на Канівщині, 8-річний хлопчина повернувся з пляжу на річці Рось, із погреба дістав електроплитку, яку вже нагорі ввімкнув у розетку від насосної станції свердловини. Чи то від сирості, чи через інші несправності, струм убив дитину. У цей момент біля нього був братик, який побіг із криками до матері, яка перебувала в цей час у будинку. Як розповів в.о. старости Межирицької сільської ради Олег Чайка, мама хлопчика, яка родом із Донеччини, проживає в селі років п’ять. Жінка вийшла заміж за місцевого чоловіка. Без братика лишились дворічна дівчинка і чотирирічний хлопчик. Олег Чайка характеризує загиблого Максима як добру, здібну дитину, який був гарним помічником у родині. Поховали Максима минулої п’ятниці на місцевому кладовищі в с. Михайлівка.

  • Шановні батьки, не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про їхню безпеку, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Демонструйте на власному прикладі правила поведінки на водоймах та дорогах, обережність у поводженні з вогнем, електричними та газовими приладами, побутовою хімією, ліками тощо. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Бо часом ці хвилини вимірюються ціною життя, - звернулася до черкащан прессекретар Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф  Ірина Назарок.