Громадянину Данії погрожують депортацією черкаські чиновники

Міграційна служба України в Черкаській області має намір насильно депортувати з території України громадянина Данії 51-річного Заргома Шахрама. Підстава – чоловік досі не надав візу «Д» (довгострокову) для продовження терміну перебування в Україні. Шахрам вважає, що скасування чиновниками міграційної служби його посвідки на тимчасове проживання є порушенням закону.

Заргом Шахрам боїться, що його більше не впустять в Україну

Заргом Шахрам боїться, що його більше не впустять в Україну

У грудні 2015 року Заргом Шахрам одружився із черкащанкою Оксаною Капелюшною. Купив у Черкасах квартиру у 2011 році, автомобіль, отримав права. Маючи бізнес у Данії, інвестував в Україну близько 200 тисяч євро.

– Загалом я приїздив і повертався з України близько 40 разів з 2008 року. Ніколи, ніде й ніхто не вимагав із мене, як громадянина країни-члена Євросоюзу ніяких віз. Міграційна служба в Черкасах продовжувала мені дозвіл на тимчасове перебування в Україні 8 разів, – каже Заргом. – 6 разів на три місяці й два рази – на 6 місяців. 16 лютого 2016 року я знову поїхав до Данії, аби поновити свій паспорт. Ніхто з українських чиновників не поінформував мене про те, що тепер потрібно пред’явити візу «Д». Я б легко отримав її в Копенгагені. Про всяк випадок, я проконсультувався із чиновниками черкаської міграційної служби та Українським консульством у Копенгагені. Всі вони в один голос заявили, що я не потребую візи «Д». 24 березня того ж року я звернувся із проханням видати мені посвідку на тимчасове проживання в Україні для возз’єднання сім’ї, до якого я додав свідоцтво про шлюб із Оксаною Капелюшною.  Однак, 22 листопада 2017 року чиновники міграційної служби скасували мені таку посвідку. Причина – відсутність візи «Д».

Заргом Шахрам поскаржився на дії працівників міграційної служби в м. Київ. Начальство обурилося, бо з’ясувало, що чиновники видавали візи, як хотіли, ігноруючи вимоги закону. Громадянину Данії надали повий перелік документів, які необхідно для продовження дозволу на проживання. Дивно, але серед них чомусь вимагалися документи на право власності на черкаську квартиру й довідка з Данії з тамтешньою реєстрацією.

– Я не можу ні в чому звинувачувати службовців міграційної служби, але їхні дії здаються мені досить дивними. У Черкасах проживає велика кількість іноземців, яким подовжують посвідку на проживання. А я маю дружину-українку, житло в Черкасах, автомобіль. Більше того, я вкладаю гроші в цю країну, але мені відмовляють.

Оксана Капелюшна боїться, що в разі виїзду чоловіка за кордон, його сюди більше не впустять.

– Нам кажуть: поїдьте в Данію, поживіть там протягом 3 місяців отримайте візу «D» й поверніться сюди. А де гарантія, що Заргома впустять в Україну?  Я хочу жити зі своїм чоловіком в Україні, бути щасливою, а над нами витончено знущаються й роблять вигляд, що діють за законом.

Шахрам вважає, що закони мають прийматися для того, щоб спрощувати, а не ускладнювати життя людей.

–  Люди обирають своїх представників у парламент, щоб вони приймали закони, які «працюють» на людей, а не на владу. Адже країна належить людям. Натомість, влада має поважати права людей і сімейні права. Президент, законодавство, закони – все змінюється. І українське законодавство має бути скорегованим, щоб права людей не порушувалися.

Пара подала позов до суду. Спочатку Заргом Шахрам і Капелюшна Оксана виграли справу в суді першої інстанції, але згодом програли в апеляційному. Нині справа слухається у Верховному суді.

Прес-секретар Державної міграційної служби прислала свою відповідь щодо ситуації із громадянином Шахрамом.

«Управлінням ДМС України в Черкаській області громадянину Данії Заргом Шахраму скасовано посвідку на тимчасове місце проживання. Причиною скасування документа стала відсутність візи типу Д, яка видається іноземцям та особам без громадянства для в’їзду в Україну з метою оформлення документів, що дають право на перебування або проживання в Україні на строк, що перевищує 90 днів. Оскільки Заргом Шахрам – громадянин Данії, для оформлення посвідки на тимчасове місце проживання разом із заявою йому необхідно було подати паспортний документ з візою типу Д.

Неправомірність скасування своєї посвідки на тимчасове місце проживання Заргом Шахрам оскаржував у суді. Остаточне рішення у справі постановив Київський апеляційний адміністративний суд 15.05.2018, що визнав правомірним рішення Управлінням ДМС України в Черкаській області щодо скасування посвідки на тимчасове місце проживання громадянину Данії Шахраму.

Громадянину Шахраму було роз’яснено порядок документування посвідкою на тимчасове місце проживання в подальшому. Зокрема, іноземцю необхідно виїхати за межі України та оформити візу типу Д. В’їхати в Україну та подати документи для оформлення посвідки на тимчасове місце проживання. Окрім цього, іноземець матиме змогу подати документи на отримання дозволу на імміграцію в Україну на підставі перебування в шлюбі з громадянкою України більше 2 років», – йдеться в листі Міграційної служби.

Загром Шахрам не здивований такою відповіддю.

– Я, фактично, проживаю в Україні останні 10 років. Як можна легально одружитися, купити квартиру, машину і тепер після 10 років раптом стала потрібна віза? Дуже смішно.

Якщо ситуація не зміниться найближчим часом Заргома Шахрама можуть депортувати за межі України.