Новий антирекорд Черкащини: 122 хворих на коронавірус за добу

Усього з початку епідемії в області зареєстровано 3881 випадок коронавірусної інфекції, 55 хворих черкащан померли. За добу, 29 вересня, в Черкаській області підтверджено 122 нових випадки COVID.

Серед захворілих у м. Черкаси 8, м. Умань 2, м. Сміла 22, Городищенському  1, Жашківському 17, Звенигородському 7, Золотоніському 3, Кам’янському 1, Канівському 9, Катеринопільському 3, Корсунь-Шевченківському 3, Лисянському 3, Маньківському 1, Монастирищенському 11, Смілянському 15, Тальнівському 4, Черкаському 2, Чорнобаївському 1 та Шполянському районі 9. Одужали 1673 хворих, за останню добу, 29 вересня, таких   15.

За інформацією начальниці обласного управління охорони здоров’я Лариси Кошової, на стаціонарному лікуванні в області станом на 28 вересня перебувало 223 пацієнти: 36 у Черкаській обласній лікарні; 34 у Черкаській міській інфекційній лікарні; 29 у Корсунь-Шевченківській райлікарні; 22 в Уманській лікарні; 22 у Золотоніській районній багатопрофільній лікарні; 20 у Черкаській центральній райлікарні; 18 у Канівській райлікарні; 16 у Шполянській багатопрофільній лікарні імені братів М.С.  і О.С. Коломійченків; 14 у Маньківській райлікарні.

216 із них мають ускладнення у виді пневмонії. На апараті ШВЛ нині перебуває чотири особи. 1211 черкащан лікуються вдома під наглядом сімейних лікарів.

Так, на жаль, від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцію, минулого тижня пішли з життя четверо черкащан. Серед них   учителька молодших класів школи №29 у Черкасах. 65-річна жінка мала супутні патології: захворювання серцево-судинної системи, захворювання легень та надлишкову вагу. До того ж, жінка певний час лікувалась самостійно. Помер від коронавурсної інфекції і 62-річний житель Черкас, який мав онкологічну патологію. Не справився з хворобою і організм ще одного, 68-річного жителя Черкас. Від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією померла і 49-річна жителька с. Городецьке Уманського району. Всього з початку епідемії проведено 93816 лабораторних досліджень.

У районах області так само, як і по всій Україні, змінилися зони covid-19. Рішення про зміну рівнів епідемічної небезпеки ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 24 вересня. Новий розподіл набув чинності з 28 вересня 2020 року. Епідемічні рівні встановлюються на 14 днів. Червоної зони на Черкащині немає.

У помаранчеву зону ввійшли: Канів, Сміла, Канівський та Смілянський район. У жовтій зоні опинилися більшість районів області: Городищенський, Драбівський, Жашківський, Звенигородський, Золотоніський, Кам’янський, Корсунь-Шевченківський, Лисянський, Маньківський, Монастирищенський, Христинівський, Черкаський, Чигиринський, Чорнобаївський, Шполянський район, а також Черкаси, Ватутіне і Золотоноша. У зеленій зоні – Уманський, Тальнівський та Катеринопільський район.

За словами начальниці управління освіти і науки Черкаської ОДА Ольги Чепки, станом на 29 вересня в 92 закладах середньої освіти виявлено 70 учнів, хворих на коронавірус, серед педпрацівників таких 87 осіб.

- Направлено на самоізоляцію 4572 контактних із хворими учнів та 302 педпрацівників, –  повідомила Ольга Чепка. – На дистанційній формі навчання нині 222 класи.

У Каневі, який перейшов із «червоної» в «помаранчеву» зону, відновили роботу заклади освіти. Проте десять закладів освіти в області нині – на дистанційній формі навчання. Серед них – Стецівський НВК (Чигиринська міська рада), Носачівська ЗОШ (Смілянський райрада), Княжицький НВК (Звенигородська райрада), Кантакузівський НВК (Драбівський район), Митлашівський НВК  (Драбівський район), Тальнівська ЗОШ №2 (Тальнівська міська рада), Кочубіївська ЗОШ (Паланська сільрада, Уманський район), Сигнаївський та Іскрянський НВК (Шполянська райрада), Чигиринський опорний заклад загальної освіти (Чигиринська міська рада).

Бережіться самі і бережіть здоров’я рідних і близьких.