Одинадцять мерів на Черкащині зберегли свої посади

25 жовтня на Черкащині пройшли місцеві вибори. Жителі області обирали депутатів обласної, районних, міських, селищних та сільських рад, а також міських, селищних і сільських голів. І хоч остаточних результатів поки що немає, перші підсумки підбити вже можна.

Так, у Черкасах із виборів мера відбудеться другий тур. У нього за попередніми даними вийшли чинний міський голова Анатолій Бондаренко, що балотується від партії «За майбутнє», та кандидат від партії «Голос», ІТ-підприємець Віктор Євпак. За даними екзит-полу, Анатолій Бондаренко набирає 32,6%. Віктор Євпак набрав 19,8%. На третьому місці – Віталій Ільченко («Слуга народу»).  У нього 17,8% підтримки.

На виборах міського голови Умані попередньо перемагає помічниця народного депутата Антона Яценка Ірина Плетньова. Про це у Facebook повідомив сам Яценко. За даними паралельного підрахунку голосів штабу Яценка, результат Плетньової – 6065 голосів. Чинний мер Олександр Цебрій набрав 4149 голосів. Висуванець партії «Слуга народу» Андрій Дикун – 3825 голосів.

У Смілі перемагає «Слуга народу» Сергій Ананко. Такі дані паралельного підрахунку голосів оприлюднила кандидатка на посаду міського голови Сміли від партії «Голос» Євгенія Гладир. Нагадаємо, що нинішній міський голова Сміли Олексій Цибко не балотувався на цю посаду.

У Кам’янці перемогу здобув чинний міський голова Володимир Тірон. За попередніми підрахунками, Володимир Тірон, який балотувався від партії «Пропозиція», набрав 75% голосів і випередив  голову Кам’янської РДА, що йшов від «Слуги народу», Богдана Солошенка. Напередодні виборів до Кам’янки, Юрчихи й Тимошівки приєднали ще 9 сіл колишнього Кам’янського району.

– Усе закінчилось традиційно, – каже Тірон – Я набрав в районі 75% голосів, а мій суперник – біля 25%. Тут ніякої несподіванки не трапилося. Гірше із міською радою. Із 26 депутатських місць «Пропозиція» матиме 7. Ще 5 дадуть наші союзники із «Батьківщини». А нам треба 13 депутатів + один голос. Торгуватимемося з іншими політичними силами, подивимося, хто матиме шанс отримати «золоту акцію».

У Монастирищі чинний міський голова Олександр Тищенко переміг представника «Слуги народу» Андрія Крохмаля. Тищенко вже керує містом 24 роки.

Не пощастило «Слузі народу» Євгену Безталанному і в Тальному. Він посів лише третє місце, поступившись Василеві Сідьку від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» та Павлу Козаченкові від «За майбутнє».

У Городищі втретє поспіль перемогу святкує чинний мер Володимир Мирошник. Лише на сотню голосів від нього відстав Валентин Галушко. На посаду мера було 19 претендентів – і це рекорд Черкаської області.

У Жашкові з великою перевагою переміг чинний міський голова, самовисуванець Ігор Цибровський. У Каневі, за попередніми даними , також лідирує чинний міський голова Ігор Ренькас.

У Звенигородці міським головою знову обрали самовисуванця Олександра Саєнка. Попри шалену агітацію, представник «Слуги народу» Євген Петров програв йому понад 2 тисячі голосів.

Ватутінським міським головою обрали самовисуванця Олександра Заборовця. У Чигирині, за попередніми даними, свою посаду збереже чинний міський голова Віктор Харченко.

На виборах голови Катеринопільського селищного голови переміг із великим відривом представник ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Володимир Коваленко. Чинний голова Іван Гегедош був лише третім.

Так само лише третім був селищний голова Лисянки, представник «Слуги народу» Юрій Корнієнко. А переміг представник партії «За майбутнє», директор Звенигородського лісництва Анатолій Проценко.

У Золотоноші знову перемагає чинний мер Віталій Войцехівський. У Маньківці – колишній сільський голова Рогів, самовисуванець Валерій Івасюк.  У Христинівці за попередніми даними знову переміг чинний мер Микола Наконечний. Його висувала партія «За майбутнє». Її куратором на Черкащині є нардеп Антон Яценко. 

У Корсуні-Шевченківському переміг чинний голова РДА, висуванець партії «Самоврядна українська держава» Микола Березовий. Він приблизно на сто голосів випередив героя АТО Івана Журавльова.

У Драбові перемагає представниця ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Світлана Орел. Вона обійшла самовисуванця Валерія Перепелицю. У Чорнобаї – висуванець ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Сергій Любивий.  Він майже удвічі обійшов чинну селищну голову Аллу Мірошниченко. Не сталося дива і в Шполі. Тут переміг чинний мер Сергій Кравченко від «ЧЕРКАЩАН».

Бюлетені з окремих дільниць будуть перераховуватися, тому офіційних результатів виборів доведеться почекати ще декілька діб.