Олександр Скічко: дотації та кредити сьогодні держава має давати малим, середнім господарствам, а не великим агрохолдингам

Черкаська область безумовно аграрний регіон. Тому тема розвитку аграрної індустрії і сіла у цілому стала однією з ключових на Міжнародному Економічному форумі що проходив днями у Черкасах. У своєї програмі «Нова перспектива Черкащини», кандидат в народні депутати від партії “Слуга народу” Олександр Скічко зазначив:

Черкаська область безумовно аграрний регіон. Тому тема розвитку аграрної індустрії і сіла у цілому стала однією з ключових на Міжнародному Економічному форумі що проходив днями у Черкасах.  У своєї програмі «Нова перспектива Черкащини», кандидат в народні депутати від партії “Слуга народу” Олександр Скічко зазначив:

«Черкаська область – це аграрний край, так склалося історично. І в нас є можливості для розвитку.  Але більшу частину врожаїв Черкащини йдуть у інші регіони або на експорт.

Моє завдання – надати сільським громадам можливості створювати сільськогосподарські об’єднання і заробляти. Ставку зараз варто робити на мали і середні господарства. Саме їм, а не великім агрохолдингам повинна йти державна підтримка, податкові пільги, дешеві кредити».

Розвиток невеличких сільгосппідприємств дасть змогу не тільки підвищити прибутки селян від того, що виробляють, а й вирішити найкричущу проблему регіону - нестачу робочих місць на селі.

«Область має достатній потенціал для збільшення агровиробництва та отримання значних прибутків через залучення інвестицій та використання нових механізмів взаємодії виробників, переробників та продавців сільгоспродукції, але потрібні законодавчі механізми» - пояснив Скічко. Вирішення існуючих проблем у с/г секторі Олександр бачить:

По-перше, у поданні та ухваленні законопроекту про спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій в малі та середні підприємства харчової та переробної промисловості АПК України.

“Переробку сільгосппродукції на місцях зможуть  забезпечити сільгоспоб’єднання, яким потрібно надати право працювати як прибутковим підприємствам. Ми бачимо це шляхом створення законопроекту про сільгоспоб’єднання, які дадуть можливість окремим домогосподарствам об’єднуватись в невеликі кооперативи. Це дозволить брати кредити для закупівлі необхідного обладнання, та запуск переробки продукції” - відзначив Олександр Скічко.

По-другє, сприяти створенню нових інноваційних переробних підприємств, продукція яких, є нішевою, а сировиною виступають такі традиційні для Черкаської області продукти як: риба, злаки, м’ясо, овочі та фрукти.

«Це середні і малі підприємства харчової промисловості, які не вимагають значних інвестицій, забезпечують роботою до 50 чоловік і використовують продукцію приватних господарств (ферм) кількох сіл. Наприклад, рибні палички, м’ясні, злакові чіпси, швидкі сніданки, в’ялені овочі та інші органічні та чисті продукти, які можна поставляти на експорт».

Олександр Скічко зазначив, що вирішити всі завдання можливо лише через об’єднання зусиль. Бо поодинці це не зможе зробити, а ні влада, а ні бізнес. На рівні президентської команди ініціативи Скічко підтримані, про що на форумі заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко, його також підтримує партія «Слуга народу». Але для реалізації програми підтримки села, кандідат-мажоритарник повинен пройти у Верховну Раду, а у партії президента має бути більшість у парламенті.