Олександрові Скічку подарували букет червоних троянд: у Черкасах відбулося представлення нового голови ОДА

У Черкасах представили нового голову обласної держадміністрації. 29 січня президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення на посаду 29-річного нардепа Олександра Скічка.

Охорона на дверях не пускає журналістів, які мають прострочені посвідчення. Моє теж виявляється застарілим.

– Нічого не знаємо, йдіть і оновлюйте, – кажуть двоє чоловіків на дверях. Їхній мисливський азарт збиває керівник пресслужби.

– Усі журналісти акредитовані, їхні прізвища записані, – каже.

Перед входом до зали – ще одне випробування. Лікарі в блакитних халатах вибірково міряють температуру. Звісно, мене вони не пропускають. Наводять пристрій на лоба:

– Все, можете йти! – кажуть.

У залі чиновників і журналістів садять через один. Міський голова Анатолій Бондаренко і заступник голови обласної ради Михайло Мушієк сідають неподалік. У Мушієка – маска із гербом Черкас. Бондаренко сидить у простій, придбаній в аптеці.

Із запізненням на 8 хвилин починається представлення. Олександр Скічко сідає в першому ряду. Він у білій сорочці, синьому костюмі й такого ж кольору краватці. Чорні лакові туфлі – явно не з дешевих. На правій руці – обручка. Його запрошують на трибуну таким урочистим голосом, який буває лише на представленні нового начальства. Скічко знімає маску й починає говорити:

– Це хвилюючий момент для мене, – я повертаюся на рідну Черкащину в якості голови ОДА, Дуже хочу, коли настане час піти, щоби про мене згадали як про людину, яка багато зробила для області. Хочу об’єднати усіх зацікавлених людей працювати на благо Черкащини спільно з обласною та міською радами. Раніше я працював у комітеті інфраструктури Верховної Ради. Не в останню чергу завдяки і моїм зусиллям в області було збудовано минулого року 240 кілометрів доріг. Це на 50 кілометрів більше аніж за 10 попередніх років. Хочу щоби мої опоненти маніпулювали цими цифрами, а не приводили приклади з моєї телевізійної молодості. Маю плани залучити рекордні інвестиції й будувати нові дороги: як державні, так і місцеві. Збираюся й далі спрощувати бюрократичні процедури запроваджувати діджиталізацію.

Новий голова згадує історичну й культурну спадщину Черкащини. Дякує оборонцям України та лікарям які перебувають на передовій протистояння коронавірусу.

Згодом Олександр Скічко влаштовує невеличкий брифінг. Першим до нього підходить міський голова Бондаренко й дарує величезний букет червоних троянд.

На запитання про кадрові зміни голова Черкаської ОДА відповідає коротко.

– Маю увійти в курс справ, познайомитися із заступниками та керівниками департаментів. Визначуся із тими напрямками роботи, які потребують підсилення. Тоді ухвалюватиму рішення.

Уся процедура представлення займає 20 хвилин. Всі виходять, а при дверях залишаються прискіпливі охоронці.