Освіта і коронавірус: заклади освіти та учнів закликають бути готовими до дистанційного навчання

Після тривалої перерви, пов’язаної із пандемією коронавірусу та карантинними обмеженнями, школярі та студенти Черкащини нарешті повернулися до стаціонарного навчання. Проте ще напередодні початку нового навчального року чиновники від освіти та медицини закликали всіх учасників освітнього процесу бути готовими до повернення дистанційного навчання, зважаючи на невтішну епідситуацію.

Про роботу закладів освіти Черкащини у нинішніх реаліях розповіли на спільній пресконференції начальник управління освіти Ольга Чепка та начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Лариса Кошова. Так, за словами Лариси Кошової, у разі загострення епідситуації – віднесення Черкащини до жовтої або помаранчевої епідеміологічної зони освітня заклади можуть повернутися до дистанційної форми навчання. Утім, рішення прийматиметься у кожному випадку окремо. Аби мінімізувати ризики поширення коронавірусної хвороби адміністрації шкіл повинні забезпечити проведення термометрії, організувати соціальну дистанцію між учнями, мінімізувати контакти учнів різних класів.

Крім того школярі зобов’язані заходити до своїх навчальних закладів у захисних масках, хоча на самих уроках вони не обов’язкові. Кожен клас повинен мати 5-денний запас масок з розрахунку 1 маска на 3 години. При цьому забезпечити ними дітей повинні самі батьки. Не носити маски дозволяється лише учням початкових класів.

– Посадовці не знімають відповідальності з батьків. Вони мають безпечно доставити дитину до школи й забезпечити її засобами індивідуального захисту, — пояснила Ольга Чепка.

В облдержадміністрації зазначають, якщо у класі захворіє бодай один учень, на двотижневий карантин відправлять увесь клас. Якщо ж у класі буде виявлено дитину з підвищеною температурою, учителя буде відсторонено від роботи. Відтак, батьків школярів закликають бути пильними, відповідальними й не відправляти дітей до школи із підвищеною температурою.

— Якщо буде виявлено учня з підвищеною температурою, учителя тимчасово відсторонять від роботи. Якщо це буде в класі – весь клас піде на карантин. Якщо ви вдома відчули температуру, не йдіть до школи. Зверніться телефоном до керівника установи чи вчителя, аби сповістити його про свій стан, — пояснила Лариса Кошова.