Пальмової олії у черкаському маслі немає

Оприлюднені результати масштабного моніторингу масла солодковершкового, який проводився в межах медійного проєкту «СТОП Фальсифікат», - йдеться на сайті Держпродспоживслужби.

У рамках проєкту громадські активісти та журналісти відібрали зразки масла солодковершкового у торгових мережах у чотирьох регіонах України: Сумах, Черкасах, Новій Одесі (Миколаївська область) та в Калуші (Івано-Франківська область).

Усього відібрано 77 зразків масла (231 пачка). Із загальної кількості по 77 пачок масла відправлено до двох лабораторій на дослідження (Центральної випробувальної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та Державного підприємства «Укрметртестстандарт»). Ще 77 залишились у експертів, як контрольний/арбітражний зразок. Відповідно до етикетки, відібрані зразки масла були представлені 30-ма виробниками (28 – українських, 2 – німецьких). За результатами лабораторних досліджень встановлено, що 16 відібраних зразків масла – фальсифікат.

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області, не знайдено фальсифікату в перевіреній продукції Звенигородського сироробного комбінату (три зразки), ООО Сиророб (Мокра Калигірка Катеринопільського району)  - один зразок, ТОВ Юрія і ПрАТ Юрія (Черкаси) (один зразок), Золотоніського маслоробного комбінату (один зразок), у двох зразках ТОВ Клуб сиру (Канів), одному зразку ПП Імперіал Плюс (Чорнобай) (дата відбору – 16 грудня 2019 року). Нетваринних жирів у цих зразках не було виявлено.