«Після цього оголошення дехто почав звинувачувати мене у шахрайстві»

56-річний смілянин Едуард Геграло за власні кошти допомагає ветеранам АТО та родинам загиблих воїнів. Чоловік уже понад 10 років працює та живе в місті Гельсінкі, що у Фінляндії. Доброчинністю займається третій рік поспіль.

Коли приїжджаю у відпустку в Україні, намагаюсь зробити щось хороше, - каже Гергало.  – Два роки тому  «кіборгу» зі Сміли подарував ноутбук. У минулому  - телефон. А цього року три комплекти стаціонарних комп’ютерів зміг привезти. Один віддав атовцю, інший доньці його загиблого товариша. Ще один вирішив віддати в школу, де я навчався. Через знайому розшукав родини. У вояки, як виявилося вже пізніше, рік тому злодії вкрали ноутбук. Хоча йому було шкода не пристрій, а фотографії на ньому з війни й Майдану. Він, коли почалася війна, продав свою «Ниву», купив амуніцію та й пішов воювати. Для мене це герой.   
Про свою діяльність Едуард намагається нікому не розповідати. Проте цьогоріч  все ж виклав допис на своїй сторінці у соцмережі. Каже, зробив це, аби люди не вважали шахраєм.
Мені треба було якось ці комп’ютери доправити з Гельсінків в Україну, - пояснює чоловік. – Через знайомих передав спочатку в Чернівці, а звідти вже до Києва. Через інтернет попросив у смілян, аби хтось забрав гаджети, якщо їхатимуть у Смілу. Після цього оголошення дехто почав звинувачувати мене у шахрайстві. Тому довелося окремим дописом пояснювати, кому ці комп’ютери належатимуть. До того ж, можливо, хтось побачить і собі захоче комусь допомогти. 
Скільки витрачає на доброчинність, не каже. 
Насправді, це не такі вже й великі гроші. Я не заможна людина, тому віддаю, скільки можу. Кожен здатен робити щось хороше. Не обов’язково мати статки для цього, - говорить Гергало. 
З початку війни на сході  країни смілянин взявся активно допомагати добровольцям. Відправляв гроші та необхідні речі. В наступну свою відпустку теж планує розшукати військових, яким потрібна допомога.