Покалічений мотоблоком хлопчик вже почав ходити

4-річний Олександр Поцілуйко з села Петраківка Катеринопільського району досі перебуває у лікарні після втрати правої ноги. Хлопчик проходить реабілітацію.

«Маємо ціль повністю поставити Сашуню на ноги»

«Маємо ціль повністю поставити Сашуню на ноги»

Нагадаємо, влітку минулого року він потрапив бід мотоблок. Його батько косив у дворі траву й не помітив сина, який заховався у ній. Постраждали обидві кінцівки. Праву ампутували одразу в лікарні. За ліву медики боролися ще тривалий час.

- Вже все добре. Ходимо на протезі, – розповідає мати постраждалого Олександра Поцілуйко. – Але ліва ніжка досі на розробці. Тоді на ній теж були пошматовані кістки. Дуже боялися, що син втратить обидві.  Слава богу, обійшлося. На неї ставили апарат Ілізарова, в якому Саша пробув 5 місяців. Потім був гіпс. На протезі він ходить від квітня цього року.

Дитина вже звикла до штучної ноги, каже Олександра.

Він одразу зрозумів, що у нього немає ніжки, – говорить жінка. – Навіть не питав ніколи, як буде ходити так. Коли забирали протез, першого дня він не хотів надягати його. Але коли приїхали додому, брати самі наділи й повели. Зараз спокійно й гарно ходимо на ньому. А от на лівій нозі важко поки. Психологічно теж трохи постраждав. Став більш нервовим. Та це не щось дуже страшне, з огляду на пережите ним. А так грається, сміється. Буває вередує, коли щось не як він хоче, але ж всі діти такі.

Одразу після трагедії небайдужі люди кинулися допомагати коштами. На лікування витрачено десятки тисяч гривень. Дехто з благодійників й досі підтримує зв'язок з батьками.

Якось під час масажу випадково зламали кістку, – згадує мати. – Вона ослабла, бо майже рік Саша на неї не ставав. Але трохи побув ще в гіпсі і все зрослося Понад 100 тисяч витратили на все. Це щонайменше. 5 операцій було зроблено. Сподіваюсь, що більше й не буде. Дуже допомогли односельчани. На картку скидали люди свої та незнайомці. Без них було б дуже тяжко.  Телефонували, підтримували. Навіть зараз зі мною часто зв’язується жінка й цікавиться почуттям сина. Живе в Німеччині. Наразі з коштами все добре.

Батько дитини з часу трагедії не користується мотоблоком.

Звичайно, воно в ньому досі сидить, – пояснює Олександра Поцілуйко. –  Та якщо оглядатися назад,  добра не буде від цього. Маємо ціль повністю поставити Сашуню на ноги й рухаємося до неї. Але до мотоблока чоловік жодного разу не підійшов після того, що трапилося. Боїться. Нам коли треба було, приходив  свекор і працював на ньому.

На реабілітації хлопчик з липня цього року. Додому їздить лише на вихідні. Скільки ще буде потрібно часу для відновлення, медики не беруться прогнозувати.