Menu

Таїсія Плахута: «Народні ради пора розпустити»

Таїсія Плахута: «Народні ради пора розпустити»

Ще взимку під час революційних подій представниця «Демократичного Альянсу – Черкаси» Таїсія Плахута очолювала рух бойкоту бізнесу членів Партії регіонів. Акцію за участі «демальянсівців» проводили і проти кафе «Сантімо», яке належить тодішньому керівнику Черкаської міської організації Партії регіонів Володимиру Ходаку. Однак уже в квітні Таїсія Плахута брала участь у конференції, що відбувалася в тому ж таки кафе «Сантімо» і спокійно пила там чай із тортом. Чи закінчився вже бойкот і чай пити можна вже й у колишніх регіоналів, «Вечірка» поцікавилася в самої Таїсії Плахути.

–  Ну по-перше, Володимир Ходак більше не очолює міську організацію Партії регіонів і не є членом партії, – жартує Таїсія Плахута. – А якщо серйозно, на конференції у кафе «Сантімо» я представляю Інститут розвитку суспільних інновацій – це не «Демальянс», це організація, яка займається адвокацією і діяльністю зі зміни законодавчих актів. Працюю там як найманий працівник – я незалежний консультант. Місцем проведення прес-ланчу не ми займалися, а логістична компанія, яка й домовилася про це місце.

–  Громадськість зараз має вплив на прийняття рішень владою?

–  Під час революційних подій народні ради просто мали перебрати функції рад справжніх. Зараз в них необхідності немає, – стверджує Таїсія Плахута. – Ми говорили давно про те, що вони мають саморозпуститися, їхня роль закінчена. Прямого впливу на питання призначення на посади громадськість не має, але частково контролювати ці процеси можливість є. От щодо призначення на посаду начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту я мала розмову із Віталієм Ковалем (заступником голови Черкаської ОДА – ред.) і я бачу, що вони думають, як зробити так, щоб не було супротиву громадськості. За звичайних умов всі б давно вирішили, з ким їм легше буде працювати та й призначили б. А зараз ці кроки досить обережні. Громадськість показала свій супротив, коли Бойка призначили – і призначили Пустовара.

– Його рекомендувала громадськість?

–  Його рекомендувала народна рада. А громадська рада робила просто обговорення і не приймала ніякого рішення. Якби в громади було бажання – дотиснути можна, але до цього треба було докласти сили і свій час, адже нічого просто так не дається.

вгору