Menu

Черкаська міська виборча комісія не виконала рішення суду

Черкаська міська виборча комісія не виконала рішення суду

Після кількагодинного засідання Черкаський окружний адміністративний суд задовольнив позов Черкаської міської організації ВО «Солідарність». Місцеві представники партії побачили порушення під час жеребкування із визначення почерговості партій у виборчому бюлетені під час виборів до Черкаської міської ради.

За словами юриста, який представляв інтереси ВО «Солідарність» у суді, Максима Полішкевича, порушення було допущено двічі: по-перше, під час другого етапу жеребкування було пропущено номер десять, після чого одноосібним рішенням голови Черкаської МВК відбулося пережеребкування, починаючи з номера один. По-друге, не кожного разу перед вибором жеребків представниками політичних партій ці жеребки переміщувалися.

ВО «Солідарність» вказувала на те, що порушуються їхні права та права виборців, оскільки згідно із повторним жеребкуванням під номером 14 опинилися ВО «Солідарність», а передує їй під номером тринадцять партія зі схожою назвою – «Громадянська солідарність». Натомість представник «Громадянської солідарності» Олександр Давиденко суттєвих порушень у процедурі жеребкування не вбачав. Більше того, він нарікав, що багато політичних партій уже почало друк агітаційних матеріалів із тими номерами в бюлетені, які були визначені на тому жеребкуванні. Примітно, що Олександр Давиденко запізнився на судове засідання на кілька годин і передовсім передав захиснику інтересів Черкаської міської виборчої комісії документи, яких йому бракувало для виступів.

Колегія суддів у складі трьох осіб вислухала пояснення представників ВО «Солідарність», Черкаської міської виборчої комісії та третіх осіб, серед яких були представники інших партій, що братимуть участь у виборах до міської ради. Крім того, під час судового засідання переглянули відео із засідання ТВК, на якому і було допущено порушення.

Суд ухвалив рішення – провести пережеребкування. Уночі члени міської виборчої комісії зібралися, однак пережеребкування не провели, вирішивши звертатися із апеляцією до вищих інстанцій. ВО «Солідарність» при цьому обурюється: мовляв, це змова, адже потім такі дії можуть стати підставою для визначення результатів виборів недійсними, як це вже неодноразово відбувалося в Черкасах.

–                   ВО «Солідарність» – єдиний суб’єкт виборчого процесу в Черкасах, який прагне провести вибори чесно і законно, – стверджує заступник голови Черкаської обласної організації ВО «Солідарність» Сергій Красуля.

вгору