Menu

У п’яти містах та одному селищі Черкащини вибиратимуть мерів Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.net
У п’яти містах та одному селищі Черкащини вибиратимуть мерів

25 травня в області, окрім виборів Президента, мера Черкас та Черкаської міськради, обиратимуть міських голів Кам'янки, Христинівки, Корсуня-Шевченківського, Канева, а також селищного голову Катеринополя.

Кам'янка минулого року стала другим містом після Черкас, яке позбулося законно обраного міського голови через його конфлікт із тодішнім губернатором Сергієм Тулубом. 4 червня 2013 року під час сесії міськради тодішній голова Володимир Тірон заявив, що складає повноваження за власним бажанням. Він сказав, що змушений піти у відставку, оскільки на нього чинять тиск правоохоронні органи. Прокуратура закидала Тірону, зокрема, те, що після вступу на посаду той полишив підприємницьку діяльність, але касовий апарат залишився на його прізвищі. Міська рада заяву Тірона задовольнила, а вже 30 липня повторно звільнила його, але "за вчинення корупційного діяння".

Після того, як Сергій Тулуб залишив Черкащину і в Кам'янці призначили вибори, Володимир Тірон знову планує повернутися в крісло міського голови і, на думку багатьох, має на це всі шанси. Він іде від “Батьківщини”, хоча минулого разу балотувався від Соцпартії.

– Володимир Тірон є явним фаворитом, – каже голова районного осередку ВО "Свобода" Сергій Воронов. – Думаю, за нього вдруге проголосують кам'янчани не тільки як за господарника, а й тому, що він був реальним опонентом колишньої бандитської влади.

Місцеві "ударівці" висунули нинішнього заступника міського голови Сергія Чередніченка. Окрім нього, на посаду керівника міста претендують нинішній секретар міськради Володимир Табурець, якого висунула Народна партія, та підприємець Олександр Монзуль від "Молодіжної партії". Цікаво, що всі кандидати вже балотувались на посаду міського голови у грудні 2012 року. Тоді переміг Тірон.

Канів теж позбувся міського голови не без втручання Сергія Тулуба. Хоча Віктор Ніколенко уперто наголошував на тому, що пішов у відставку через проблеми зі доров'ям. Нині ж Канівська МВК зареєструвала 9 претендентів на посаду міського голови. Серед кандидатів – перший заступник міського голови Ігор Ренькас. В органах влади він працює більше двадцяти років, тривалий час працював головним архітектором Канева, був також і на посаді гендиректора Шевченківського національного заповідника. Серед найбільш перспективних претендентів – і місцевий підприємець Володимир Коржов. Він упродовж чотирьох скликань обирався депутатом міської ради, був визнаний головним опозиціонером року. Брав участь і в "мерських" перегонах, здобувши на попередніх виборах третє місце. Незважаючи на свою опозиційність до влади, Коржов узяв за правило не критикувати своїх опонентів, акцентувавши на тому, що він здатен зробити для громади. На противагу Коржову, його сват Ігор Сухобрус (ще один претендент на посаду мера) не оминає жодної нагоди виступити з гострою критикою діяльності місцевих чиновників.

Не отримавши підтримки депутатів міської ради під час голосування на посаду секретаря місьради й одночасно виконуючого обов'язки міського голови місяць тому, представник фракції ВО "Батьківщина" у міській раді Євген Касич‑Пилипенко вирішив узяти реванш на виборах міського голови 25 травня.

Іде на вибори лише одна жінка – Людмила Сандига, рідна сестра Віктора Ніколенка. Серед одіозних фігур – Леонід Грищенко, який на виборах 2012 року керував штабом Богдана Губського. Із нових імен у списку – 33-річні таксист Сергій Бакум та безробітний Євгеній Гонтар, а також викладач"духовик" Канівського педагогічного коледжу Олександр Пінчук.

25 травня відбудуться вибори і в райцентрі Христинівка. Попередній мер Микола Наконечний помер 17 лютого 2013 року. Нині ж на посаду балотується його син – теж Микола Наконечний. За словами представників КВУ, його кандидатуру підтримують місцеві осередки "УДАРу" і "Свободи". Усього ж на посаду міського голови у Христинівці балотується 7 кандидатів. Серед них – місцевий підприємець Сергій Гоменюк, якого підтримує ВО "Батьківщина", лідер місцевого об’єднання "Майдан" Світлана Скрипчинська. Також відомі в місті кандидати: Михайло Онуфрійчук (Партія зелених) і Олександр Неситов (газета "Христинівська сорока"). Балотуються також кандидати Ігор Висоцький та Зінаїда Гурська.

Міський голова Корсуня‑Шевченківського Михайло Самойленко у лютому 2014 року пішов на пенсію. Тож нині виборів чекають і там. У Корсуні зареєструвалось 7 кандидатів: нинішній в.о. міського голови Василь Бабенко від ВО "Батьківщина", колишній член Партії регіонів, депутат міськради Олександр Гайдай, активіст Правого сектора Олег Гуріненко, Володимир Воропай, висунутий "УДАРом" і підтриманий ВО "Свободою", самовисуванці Микола Крученко та Ірина Майданченко. Балотується також Сергій Педченко, який є першим секретарем Корсунь-Шевченківського районного комітету КПУ. Найбільші шанси на перемогу, на думку представників Комітету виборців, мають Василь Бабенко та Володимир Воропай. Цікаво, що з 7 кандидатів 4 є підприємцями.

У Катеринополі, де попередній селищний голова Сергій Димчук достроково склав повноваження, зареєстровано 13 кандидатів. Найбільші шанси на перемогу мають Микола Ткаченко (начальник відділу освіти РДА), Наталія Багрянцева (секретар селищної ради) і Георгій Бібік. Цікаво, що з 13 кандидатів 7 є пенсіонерами.

Особливістю цьогорічних виборів є те, що багато кандидатів, навіть будучи членами партій, ідуть самовисуванцями. Така ситуація спостерігається у Каневі, Корсуні-Шевченківському та Христинівці. Винятком стала тільки ВО “Батьківщина”, яка делегувала своїх кандидатів у більшість міських голів і підтримує їх партійною символікою. У селищі Катеринопіль із 13 кандидатів тільки один висунутий партією ВО "Батьківщина".

– Ми будемо брати участь у всіх виборах і будемо перемагати, – заявив керівник обласного осередку партії Анатолій Бондаренко.

– "Батьківщина" – стара досвідчена партія з розгалуженою структурою і давніми зв’язками. Вони завжди отримували в області пристойний відсоток, цим пояснюється, що у партії усюди є люди й інтереси. "УДАР", "Свобода" і "Солідарність" тільки розбудовуються. ПР, НР, СПУ та КПУ фактично зникли з політичного поля. Та й раніше члени Партії регіонів, які балотувалися в області, намагалися приховати свою партійність, – аналізує початок виборів у районах голова КВУ в Черкаській області Максим Михлик.

– "Батьківщина" поспішає скористатися рейтингом, який має. Зараз спостерігається ситуація, коли рейтинг лідерки поступається рейтингу самої партії. Решта партійних осередків виявилась просто неготовою до участі у виборах мерів. Партія регіонів дезорганізована, її рейтинг та імідж зараз потягнуть униз будь-якого кандидата. "Солідарність" не розбудувала структури, а от "УДАР" і "Свобода", де не мають своїх кандидатів, домовилися про співпрацю з "чужими", – коментує перший заступник керівника обласного виборчого штабу Петра Порошенка Юрій Сас.

вгору