Menu

Кілька депутатів міськради згодні допустити «майданівців» до формування виконкому

Кілька депутатів міськради згодні допустити «майданівців» до формування виконкому

Меморандум про співпрацю з Коаліційною радою сил Майдану (КРСМ) погодилися підписати кілька депутатів Черкаської міської ради. Про це вони заявили 4 липня під час зустрічі з громадськими активістами.

Сьогодні КРСМ представляють такі громадські об’єднання, як «Народна самооборона», «Правий сектор», «Ультрас», «Автомайдан-Черкаси», «Люстраційний комітет», «Щит Черкаси», «Громада Черкас» та інші. Днями активісти запропонували міському голові Сергію Одаричу підписати меморандум про співпрацю. Угода зокрема передбачає входження представників громадськості, висунутих КРСМ, до складу виконкому міської ради у рівній кількості з представниками від влади. Однак Сергій Одарич відмовився підписувати цю угоду.

– Міський голова хоче монопольно встановлювати правила формування виконкому і всіх керівних структур. Тому ми зібрали депутатський корпус, щоб обговорити, як ми бачимо співпрацю та підписання меморандуму, – розповів представник самооборони Майдану Іван Кієнко.

У Коаліційної ради вже навіть є кілька кандидатів на посади у виконкомі. Однак їх імена поки що не називають.

– Це мають бути люди, перевірені революційними подіями. Коли буде визначений кількісний склад виконкому, ми їх оголосимо, – додав Іван Кієнко.

Підписати Меморандум вже погодилося більше 10 депутатів міськради. Серед них – самовисуванці Олександр Радуцький та Олег Кашко, представники Партії промисловців і підприємців Микола Мирза та Володимир Халай, Іван Сухарьков (партія «Рідне місто») та Вікторія Кутілова (Радикальна партія Олега Ляшка).

– Ми дійшли до народовладдя. Ви такі ж представники народу, як і ми. Тож це буде абсолютно правильно, якщо ви представлятимете громаду у виконкомі, – заявив депутат міськради Микола Мирза.

Такої ж думки і його колега Олександр Радуцький. Він переконаний, що депутати обов’язково повинні підписати цей меморандум, адже завдяки організаціям, які брали участь у Майдані, громада отримала змогу контролювати владу.

– Вони ідуть у виконком на громадських засадах. Не заради посад чи грошей, а лише маючи бажання працювати і розвивати місто, – заявив він.

Наступного понеділка громадські активісти планують зібрати депутатський корпус, щоб підписати допрацьований Меморандум про співпрацю. А у вівторок відповідне питання за згоди міського голови може бути висунуте на розгляд сесії міськради, на якій обиратиметься новий склад виконкому.

вгору