Menu

Сергій Одарич побив горшки з колишніми партнерами? Рекомендуємо

Сергій Одарич побив горшки з колишніми партнерами?

Перефразувавши фразу товариша Саахова, можна сказати: «Або мер поведе раду в РАГС, або рада — його в прокуратуру». Сергій Одарич констатує: протистояння у владі тривають. Це він пояснює тим, що частина депутатів не підтримує мерських пропозицій і блокує роботу міськвиконкому. Серед сьогоднішніх ворогів міста він одне за одним називає прізвища своїх колишніх однодумців та спільників. Очевидно, що Одарич не зможе сформувати більшість у міськраді. Однак мер запевняє, що й на компроміси не піде, бо принциповий… 

—   Усе дуже банально. Причина в грошах. Є досить потужна група депутатів та впливових людей міста поза дипкорпусом, які зацікавлені у використанні міського ресурсу— роз’яснював сьогодні на прес-конференції Сергій Одарич. — Окрім того, вони хочуть залишити на посадах деяких кадрів. Зокрема Артура Савіна (Ред.: директор департаменту архітектури), наслідки роботи якого ми вигрібаємо щодня. Колишнього регіонала Сергія Отрешка (Ред..: начальник управління вуличної інфраструктури), що вже рік ремонтує міські дороги. Є й інші кадрові хотілки. Зокрема депутат Олександр Савенко мріє очолити Черкаську службу чистоти, Ігор Кіта також хотів би працевлаштуватися у виконкомі. Я та депутати Партії вільних демократів категорично наполягаємо на тому, що депутати не мають працювати у міськвиконкомі. Є й ті депутати, які прагнуть задовольнити свої бізнес-інтереси. Зокрема Володимир Халай хоче залишитися монополістом із обслуговування ліфтів на житлово-комунальному ринку Черкас. Микола Мирза хоче приватизувати табір «Орлятко». Табалов має певні інтереси щодо Черкасиводоканалу. Він зустрічався зі мною з цього приводу. Якби я дозволив йому там поставити свою людину, то Олег Кашко та ще два депутати працювали б у раді зі мною.

Врешті міський голова резюмував, що на домовленості ні з ким не піде. Однак він планує відкликати свій проект рішення про обрання секретаря Черкаської міськради та знову взятися за формування більшості.

З усіх перерахованих Одаричем депутатів значна частина - його колишні побратими. Зокрема, під час його керівництва містом фірма, власник якої Володимир Халай, стала підрядником Служб утримання будинків. Бізнес-партнер Миколи Мирзи Юрій Чернецький став директором комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго», а потім прокуратура досліджувала, чому ж це підприємство так дорого купувало щепу для біокотелень. Фірма, пов’язана із Сергієм Отрешком, була підрядником при виконанні капітальних ремонтів частини доріг міста, після чого на деяких з них ремонт переробляли. Одарич так само працевлаштовував потрібних депутатів, як і його наступники. Тому сьогоднішня категорична позиція його та пвдешників з цього приводу виглядає щонайменше дивно.

У цьому двобої з обох сторін є люди з бізнес-інтересами, є ті, хто мститься за колишні палиці в колесах, є, напевно, й ідейні. Недолік конфлікту для міста — на користь Черкас сьогодні практично нічого не робиться. Перевага — вони не дають один одному розкрадати залишки міського добра. У цьому протистоянні буде зірвано ще багато масок, і черкащани вкотре розчаруються у тому, кого пустили до влади.

 

 

вгору