Menu

На двох округах оберуть депутатів Черкаської обласної ради

На двох округах оберуть депутатів Черкаської обласної ради

31 серпня у містах Канів і Золотоноша відбудуться довибори депутатів до Черкаської обласної ради по округах. У проміжних виборах до обласної ради братимуть участь 23 кандидати.

Канів

На канівському 45 окрузі змагатимуться 8 самовисуванців та по одному представнику “Свободи”, “Батьківщини”, “Партії Зелених”, “УДАРу”, “Радикальної партії Олега Ляшка” та “Партії Вільних Демократів”. Серед 15 кандидатів є канівці, черкащани, кияни. Змагатимуться між собою колишні міські голови Канева Василь Коломієць та Віктор Ніколенко. Наразі Коломієць обіймає посаду першого заступника міського голови, а Ніколенко тимчасово не працює. Колишні мери - самовисуванці.

Своїх кандидатів представили шість партій – «Радикальна Партія Олега Ляшка» - Сергія Бакума, «Партія Зелених» - Якова Прогнімака, Партія Вільних Демократів - Сергія Дубенця, "УДАР" - Григорія Танану, "Батьківщина" - Віктора Хоменка, "Свобода" - Анатолія Чупилку.

- Головними фаворитами виборів є екс-міські голови Канева Василь Коломієць і Віктор Ніколенко. Але не можна скидати з рахунків відомих у місті і досвідчених активістів Ігоря Сухобруса, Якова Прогнімака і Сергія Бакума, який до того ж заручився підтримкою популярного сьогодні Олега Ляшка. Серед інших претендентів варто виділити Анатолія Чупилка, активіста «Свободи» і екс-чиновника Володимира Святелика. Із цікавинок цих виборів можна назвати участь у виборах в Каневі діючого учасника АТО Олександра Сорокіна, який нині перебуває на Донбасі і не веде виборчої кампанії, проте може отримати суттєву підтримку виборців. Тож результати виборів в Каневі, з огляду на низьку активність виборців і кількість достойних кандидатів, можуть бути непередбачувані. Вибори виграє той, хто приведе до дільниць кілька сотень «своїх» виборців, - зазначає керівник КВУ в Черкаській області Максим Михлик.  

 Золотоноша

На вибори по 44 виборчому округу, золотоніському, пішли 4 самовисуванці – Володимир Дятченко, Сергій Когут, Оксана Собко та Наталія Сьомак, «ударівка» Тетяна Говоркова, «свободівець» Олександр Лошков, представник “Радикальної партії Олега Ляшка” Вадим Гайович та “Партії Вільних Демократів” – Олексій Коваленко.

- Головним фаворитом виборів можна назвати Наталію Сьомак, місцеву бізнесвумен, яку підтримує і діючий міський голова Віталій Войцехівський, і партія Петра Порошенка «Солідарність». Також мають шанси отримати мандат громадська активістка Тетяна Говоркова, яку підтримує УДАР і яка вже веде активну виборчу кампанію, а також самовисуванець, депутат міськради Золотоноші Володимир Дятченко. Також можна привітати Партію вільних демократів, які вирішили вийти за межі Черкас і висунути своїх кандидатів на обох округах, - зазначає Максим Михлик.

Вибори будуть мало цікавими

На думку Максима Михлика, ці довибори не будуть цікавими для виборців через незрозумілість користі від діяльності депутата обласної ради і через незручну дату проведення виборів. Також значущість виборів зменшується, через те, що нові вибори до Черкаської облради відбудуться вже через рік. Єдине, через що ці вибори можуть зацікавити громадськість, це якщо їх розглядати через призму майбутніх (імовірних) мажоритарних виборів до Верховної Ради по цьому округу.

- Я є прихильником єдності політичних сил Майдану і наполягав, щоб ми на будь-яких виборах намагалися виставляти єдиного кандидата. Бо як підтверджує практика, якщо є роздробленість політичних сил, то перемагають інші партії або так звані незалежні кандидати, які не мають ніякого відношення до Майдану, - аналізує кандидатів до обласної ради народний депутат Леонід Даценко. – Звичайно, напередодні парламентських виборів партії хочуть оцінити рівень підтримки їхніх кандидатів та партій. Це нормальне явище. Але з іншого боку, якраз ось ця неузгодженість між демократичними силами може знову призвести до їхнього програшу, що ми яскраво бачили на прикладі Черкас, де демократичні сили не домовилися щодо єдиного кандидата на мери Черкас і переміг Сергій Одарич. Так само у Каневі і інших райцентрах, де вже були перевибори.

На його думку, явка на цих виборах буде дуже низькою.

- Через це можуть спрацювати технології подачок, те, що ми бачили на нещодавніх виборах у Черкасах і інших райцентрах. Може бути, що наші прихильники не прийдуть, або прийдуть і розтягнуть голоси, а люди, які представляють, скажімо, колишню владу, скоріш за все і можуть виграти. А це може стати черговим розчаруванням черкащан у силах майдану, які знову не можуть об’єднатися, домовитися. У нинішній ситуації важливо, щоб ця віра залишалася, - зазначає Даценко.  

вгору