Menu

Кримінальну справу проти Сергія Одарича слухатимуть вже наступного року Рекомендуємо

Кримінальну справу проти Сергія Одарича слухатимуть вже наступного року

Наступне судове засідання Шевченківського райсуду Києва, де слухається кримінальна справа проти Сергія Одарича, перенесене на 14 січня. Саме тоді мають заслухати свідків зі сторони обвинувачення. Їх залишилося п’ятеро. За останні три засідання суд допитав лише шістьох свідків. Решта не приїхала через різні причини.  

11 грудня під час судового засідання допитали двох свідків зі сторони обвинувачення. Серед них – Ольга Хоменко та Євген Кімлик. Останнього як додаткового свідка запропонували запросити до судової зали за клопотанням прокуратури.

Ольга Хоменко, представник територіального відділення з питань охорони праці, свідчила в суді про результати свого висновку законності звільнення і поновлення на роботі потерпілих. Цей аналіз вона робила у травні поточного року на вимогу слідчого прокуратури. Під час допиту з’ясувалося, що свої висновки пані Хоменко робила на підставі документів, які надавала їй прокуратура і відділ кадрової роботи мерії. Рішення міської ради (щодо звільнення заступників), судові рішення (щодо їхнього поновлення), акти службових розслідувань, які були підґрунтям для звільнення деяких працівників, рішення міської ради щодо проведення реорганізації структур мерії - вона не досліджувала.

- На мою думку, перевірка, яку проводила свідок, була упередженою, з готовим висновком для прокуратури. У процесі допиту з’ясувалося, що подібні порушення були допущені, як виявляється, міськими головами Одаричем, Волошиним і двома в.о міського голови Горкуном і Білоусовим. Коли проводилася перевірка, то  претензії до них вона не мала, а лише до Одарича. Більше того, на запитання адвокатів «Чи вивчали ви закони, процедури звільнення і призначення заступників?» вона відповіла: «Я не закони читаю, а трудові книжки вивчаю», - розповів Сергій Одарич.

Допит іншого свідка Євгена Кімлика, який працював начальником відділу транспорту та зв’язку у міськвиконкомі, потім в Черкаській ОДА, а нині є тимчасово непрацюючим, стосувався епізоду звільнення заступників міського голови Володимира Невесенка та Володимира Шабанова. Як з’ясувалося, саме Євген Кімлик готував проект рішення міської ради в частині звільнення Володимира Невесенка, зазначаючи причини його поганої роботи. Як виявилося, його про це попросила людина, яка на той час… не працювала у міськвиконкомі.

- Як виявилося під час допиту, Євген Кімлик незрозуміло чого приїхав увечері у міськвиконком,  незрозуміло на чиє прохання писав частину рішення, і не зрозуміло чим це все закінчилося. Він навіть не зміг пригадати, про яке рішення йдеться: від травня 2007 року чи від липня 2008, - зазначив Сергій Одарич.

Наступне засідання призначили на 14 січня. Суддя Лариса Радуцька зобов’язала прокуратуру забезпечити явку решти п’яти свідків обвинувачення.

Нагадаємо, прокуратура Черкаської області звинувачує Сергія Одарича у незаконному звільненні працівників мерії, невиконанні судових рішень щодо їх поновлення.

вгору