Menu

Василь Фурман – про реформу з децентралізації влади, люстрацію та об`єднання громад на Черкащині

  • Автор  vechirka.net
Василь Фурман – про реформу з децентралізації влади, люстрацію та об`єднання громад на Черкащині

21 березня 2015 року відбулася конференція Черкаської обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», яка одноголосно обрала своїм керівником доктора економічних наук Василя Фурмана. 

Наш кореспондент звернувся із запитаннями до відомого економіста:

Василю Миколайовичу, сьогодні в країні досить непроста ситуація. Що дасть Черкаській області реформа з децентралізації влади?

-  Реформа передбачає передачу основних задач і повноважень від державних адміністрацій (в тому числі їх підрозділів на місцях) до органів місцевого самоуправління. Паралельно з цим органи місцевого самоуправління повинні отримати повну бюджетну автономію. Це дасть наповнення місцевих бюджетів значними  коштами, які будуть направлятися на реальні потреби районів, сіл та міст. Для нас дуже важливо обрати до місцевих рад професійних людей-господарників, які будуть підпорядковані громадам, користуватимуться у неї довірою та звітуватимуть їй про результат.

Тому моя головна задача як керівника Черкаської обласної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - щоб депутатами місцевих органів влади та мерами стати справжні патріоти, які працюватимуть на успіх Черкащини.

 -   Як сьогодні люди налаштовані до вашої партії? Чи готові вони до змін на місцях?

 -  Побувавши в кожному районі області відчуваю значну підтримку жителів. Люди хочуть змін. Вони втомилися від корупції, бідності, безперспективності та безробіття. Президент України ще в вересні минулого року під час презентації стратегії розвитку нашої держави до 2020 року оголосив про більш ніж 60 реформ, які нам потрібно втілити. Що реалізовано з того часу Верховною Радою, Урядом? Дуже мало.

Тому люди настроєні рішуче. Вони нас підтримують. У кожному районі та місті йде формування партійної структури. До нас звертаються багато громадських активістів, волонтерів, які допомагають українській армії в АТО, бійців, які повернулися додому з фронту. Вони стають нашими активними членами.

 -  Не секрет, що в Черкаській області суттєво скоротилися інвестиції. Які будуть ініціативи політичної партії  Блок Петра Порошенка «Солідарність» у цьому напрямку?

 -  Багато власників бізнесу, з якими я спілкуюся, готові сьогодні інвестувати кошти в розвиток області. Але в них є ключові  вимоги: припинення війни і найголовніше – створення умов для інвестування. Над цим нам потрібно буде дуже багато працювати. В наших планах є, наприклад, проведення інвестиційного форуму в Черкасах у другій половині цього року. Доцільним є створення «Ради інвесторів Черкащини». Мета — знаходження точок дотику, взаємне врахування інтересів і загальне підвищення ефективності роботи, залучення інвесторів з інших регіонів. Необхідно також проводити презентації області в різних країнах світу. Мета дуже проста — познайомити інвесторів, представників найбільших іноземних підприємств з промисловим та інвестиційним потенціалом регіону. Чим більше вони будуть знати про можливості співпраці з нами, тим глибшою, масштабнішою і більш взаємовигідною вона буде.

 -   Закон України «Про очищення влади» є відверто недолугим, і Черкащина тут не виняток: тих, кого було потрібно люструвати, сьогодні вже самі очолюють цей процес. Які будуть ваші пропозиції щодо вдосконалення і внесення змін?

- Треба будувати системну боротьбу з корупцією, хабарництвом, які роз’їдають країну зсередини, а не займатися порожніми обіцянками. Для цього потрібна політична сила та воля ув`язнювати тих, хто краде, та призначати на їх місця молодих людей, які показують результати своєї праці…

В одному з районів я проводив зустріч із громадськими організаціями, й мені повідомили про проведення псевдолюстрації  в управлінні ветеринарної медицини, а також у низці інших установ та організацій. До цього процесу потрібно залучати ініціативні громадські організації та співпрацювати на рівні народних депутатів Черкащини від Блоку Петра Порошенка та інших партій. Нам не потрібна вертикаль влади, яка націлена на одну особу, тому це веде до диктаторського режиму, якого ми позбулися нарешті.

 - Ще один резонансний Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад» вступив в силу. Як тепер місцевим громадам вберегтися від можливих негативних наслідків цього закону?

 -   Сьогодні жодна моя зустріч в районах Черкаської області не проходить, щоб я не отримав це запитання. Людей дуже турбує питання об’єднання громад. Складне і болюче питання. Моя особиста позиція така – громади мають об’єднуватися добровільно і ніяк інакше. На жаль, люди не знають конкретно, як це буде відбуватися (одні лише «страшилки», як буде погано). Ми вже виступили з ініціативою до обласного керівництва  провести велику інформаційну роботу з донесенням до людей переваг об`єднання сіл, як будуть використовуватися зекономлені кошти на розвиток доріг, медицини, освіти сіл. Дуже важливо, щоб весь позитивний фінансовий результат об`єднання не пішов у кишені олігархів. Я також звернувся до наших депутатів від Блоку Петра Порошенка, щоб вони виступили з ініціативою розробки програми фінансування урядом самозайнятості на селі людей. Без нових підприємств на селі, без кооперативів, без дотацій на молоко чи м'ясо для простих селян українське село не виживе…

Довідка:

ФУРМАН Василь Миколайович народився 2 грудня 1973 року в селі Шостаково Катеринопільского району Черкаської області. У 1996 році закінчив Київський національний економічний університет. Працював у «Промінвестбанку» та його дочірніх компаніях протягом 20 років на різних керівних посадах. У 2006 році став наймолодшим доктором економічних наук, є автором більше 50 наукових праць. Нині – ректор Інституту банківської справи. У серпні 2011 року був обраний головою громадської організації «Наш Дім – Шевченків Край». На Черкащині пройшов «горнило» парламентської виборчої кампанії 2012 і 2014 року.

 

вгору