Menu

Юрій Ткаченко про будівництво пташників: «Тиснути на когось і просити, щоб не будувались, я не буду»

  • Автор  Тетяна Роговська
Юрій Ткаченко про будівництво пташників: «Тиснути на когось і просити, щоб не будувались, я не буду»

У зв’язку із протестом будівництва пташників за межами Мошнівської сільради Миронівським хлібопродуктом і сьогоднішнім перекриттям траси Канів-Черкаси громадою сіл Мошни й Яснозір’я була створена ініціативна група. Про це. Коментуючи стацію, повідомив голова області Юрій Ткаченко.

- Розпочались початкові роботи – зняття верхнього шару ґрунту і я сам хотів переконатися в тому, чи лунали погрози, перевірити інформацію від громади, що все відбувається незаконно. Ті документи, які надавались на сільгоспінспекцію, не мають ніяких підстав для сумнівів, вони підтверджені підписом. – зазначив голова області.

Він також додав, що вивчав це питання з правоохоронними органами: прокурором області, начальником УМВС, УСБУ.

- Практично немає підтверджуючих документів. Громада відчула, що всі документи легітимні, закон не вимагає участі громади в прийнятті рішення, адже будівництво ведеться за межами населеного пункту. Будівництво відбувається на приватній землі, яка передана в оренду Миронівському хлібопродукту, тобто це земельні паї, - зазначив Юрій Ткаченко. – Ми вивчаємо ситуацію до наступного понеділка щодо інших дозвільних документів, на саме будівництво буде направлено декларацію до архітектурно-будівельної інспекції. Дорога розблокована. Я просив громаду одне: не намагайтесь вимагати те, що робила минула влада. Згадаємо «Нібулон», який так і не був збудований у Каневі. Тоді громада так само погрожувала перекривати дорогу. Врешті це використала влада, вимагаючи хабара і «Нібулон» не було збудовано. Я пояснив громаді, що не буду діяти такими методами. Тиснути на когось і просити, щоб не будувались, я не буду. Все повинно відбуватись у рамках закону. Не згодні – для цього є суд, звертайтесь туди, але ми повинні перевірити законність усіх документів. Є проблема екології – давайте перевіримо. Говорять про проблему з підземними водами, нібито зникла у людей вода. Перевірили цю ситуацію, і цього тижня буде надано відповідне заключення.

Юрій Ткаченко зазначив, що води достатньо, забір води «Миронівського хлібопродукту» не впливає на зникнення води в колодязях, але він хоче переконатися в цьому від Укрцентргеології: «все повинно бути прозоро й без спекуляцій».

вгору