Menu

Прояви гібридної війни, помста земельної мафії чи передвиборчий чорний піар Рекомендуємо

  • Автор  Тетяна Мартинова
Прояви гібридної війни, помста земельної мафії чи передвиборчий чорний піар

Минулого тижня центральними та Черкаськими ЗМІ прокотилася інформація, що голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко вважає, ніби чоловіків-переселенців необхідно повертати на Донбас, аби вони відстоювали та відбудовували його. Сама Валентина Михайлівна запевняє – проти неї розпочато інформаційну війну. Слова посадовиці були вирвані з контексту, адже вона півроку тому говорила про переселенців, які, приїхавши на Черкащину, очорнювали імена наших героїв та паплюжили пам’ятники.

Дехто з високопосадовців, не розібравшись, у ситуації відхрестилися від чиновниці, заявивши, що людям з такою позицією не місце у владі. Однак серед звичайних людей є й ті, хто вважає: «А що ж неправильного сказала Валентина Михайлівна»? У той час, як на Сході гинуть сини Черкащини, дехто з переселенців намагається і в нашій області тиражувати сепаратистські настрої.  

– Такі чиновники не мають права займати державні посади, якщо справді такі вислови були. Завдання обласної та місцевої влади — це якраз забезпечити всі соціальні, освітні, медичні послуги, які мають отримати ці категорії людей на найвищому рівні. Такі висловлювання є аморальними і неприйнятними, — так прокоментував інформацію міністр соціальної політики Павло Розенко.

Громадські активісти, в тому числі МГО “Луганське земляцтво” закликали органи центральної влади, а також офіс Омбудсмена в Україні дати належну правову оцінку позиції місцевих чиновників Черкаської області щодо переселенців. Сама Валентина коваленко стверджує – проти неї розгорнули інформаційну війну. Слова вирвали з контексту, їх значення перекрутили. Чиновниця бачить у цьому дві причини – її принципова позиція у земельних конфліктах, які останнім часом активно набирають обертів на Черкащині, та прояви елементів гібридної війни в нашій області.

- У грудні 2014 року я висловила свою позицію на координаційній нараді при голові Черкаської обласної державної адміністрації з приводу переселенців, які тут у нас на Черкащині вели аморальний спосіб життя, принижували національну гідність українців, очорнювали імена наших героїв, здійснювали наругу над пам’ятниками. Ми отримували подібні повідомлення від багатьох черкащан. На тій координаційній раді саме стояло питання забезпечення житлом, харчуванням та роботою переселенців. Тому на озвучені факти я відреагувала таким чином, що такого роду переселенців необхідно переселяти назад у зону бойових дій. Нехай би захищали свій край і відбудовували Дебальцеве, Слов’янськ, як це роблять наші чоловіки, захищаючи там Україну, – роз’яснює голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко. – Сьогодні, через пару місяців після зазначених подій інформаційне агентство УНН подало цю інформацію таким чином, що координаційна рада відбулася буквально на днях і голова Черкаської обласної ради практично змушує своїм розпорядженням практично всіх переселенців виїхати на Схід і там відвойовувати та відбудовувати свої території. Хтось хоче показати нібито наше непримиренне ставлення до переселенців, але це абсолютна брехня. Ми приймаємо переселенців як постраждалих від війни співвітчизників. Однак я продовжую стояти на позиції, що тим, хто сюди приїздить і продовжує вести аморальний спосіб життя, ніхто не дозволяв порушувати права та національні пріоритети нашої країни. Вони мають долучатися разом із нами до відстоювання того краю, який сьогодні найбільше страждає у цій війні.

Цю ситуацію голова облради сприймає як елементи гібридної війни та розкачування політичної ситуації в області в цілому, саме тому Валентина Коваленко звернулася до СБУ. Крім того чиновниця впевнена: вона стала об’єктом інформаційної війни через свою принципову позицію у земельних питаннях, тож за чорним піаром проти неї стоїть «земельна мафія».

Голова фракції ВО «Батьківщина», членом якої до обрання на посаду голови облради була Валентина Коваленко, Анатолій Бондаренко переконаний – усьому причина передвиборча кампанія, що вже розпочалася на Черкащині.

- Ці звинувачення цілком безпідставні. Мені здається, що вони пов’язані з початком передвиборчих перегонів. Прикро те, що і мої колеги підхопили неперевірену інформацію з джерел, які належать людям, близьким до Партії регіонів. Мені здається, що причиною цієї інформаційної атаки стали події навколо скандалу з виділенням земельних ділянок великим корпораціям у нашій області, — підозрює Анатолій Бондаренко. — Фактично ці землевласники зводять свої особисті рахунки з позицією голови обласної ради Валентиною Коваленко. Іншої причини, щоб вихоплювати слова, які були сказані півроку тому, перекручувати їх і ставити на всеукраїнських ЗМІ, я не бачу.

Якщо це дійсно передвиборчі технології, то в такому ракурсі вони можуть зіграти на руку Валентині Коваленко, адже частина її електорату розділяє неправильно розтрактовану думку Валентини Коваленко. Дехто вважає, у такий спосіб чиновницю хочуть зняти з посади, аби за кілька місяців до виборів протягнути потрібні рішення по землі, комунальним підприємствам, лісничим угіддям. У найближчі місяці на черкащан чекають цікаві події, сенсаційні повідомлення та викривальні факти. Хочеться вірити, що багаторазово випробуваний чорним піаром, підкупом та провокаціями виборець зробить врешті правильний вибір, аби більше не доводилося червоніти через депутатів- зрадників, хабарників та злодіїв.  

Анекдот у тему:

Зустрічаються двоє євреїв і от один каже:

- Мойша, ви знаєте, що в Ізі дочка проститутка?"

Мойша здивовано відповідає:

- Так в нього лише один син!

- Нічого, нехай тепер виправдовується!!!

вгору