Menu

Обирають люди - знімають депутати Рекомендуємо

  • Автор  Тетяна Мартинова
Обирають люди - знімають депутати

Давня черкаська забава – оголошувати імпічмент мерові – знову отримала продовження. Мабуть, немає жодного міського голови в історії Черкас, який би не пройшов через цю процедуру. Декому пощастило пережити імпічмент кілька разів. Минулого тижня депутати Черкаської міськради вже втретє намагалися дострокового припинити повноваження Сергія Одарича – поки що безуспішно. Однак на фоні цих подій серед городян розгорілася дискусія, чи мають на це моральне право міські обранці.

Максим Михлик, голова правління Черкаської обласної організації Комітету виборців України:

- Про моральні аспекти в українській реальній політиці поки говорити не доводиться. Законодавче право на імпічмент депутати мають і це зовсім не питання електоральної підтримки мера. Але імпічмент – це криза і самий останній етап, коли інші механізми вичерпано. Це не потрібно нікому і місту в першу чергу. Щоб уникнути цього, потрібно бути готовим до компромісів, бо політика – це в першу чергу компроміси. Не думаю, що в Черкасах Сергія Одарича знову відправлять у відставку. Це був би подарунок для нього напередодні виборів. Щоб уникнути подібних ситуацій у майбутньому, нашим політикам треба дорослішати і нарешті зрозуміти, що інтереси громади і міста важливіші за особисті образи. І постійно шукати компроміси. Сподіваюсь, що новий закон про вибори, який зменшить кількість депутатів, введе 2 тури виборів мера і посилить роль партійної структури, дозволить вийти з зачарованого кола імпічментів в місті.

Сергій Одарич, міський голова Черкас:

- Очевидно, що минулого тижня депутатам Черкаської міськради не вистачило голосів для мого імпічменту. Ми є свідками політичної брудної боротьби. Однак ініціатори імпічменту зрозуміли, що їм не вдається зібрати дві третини голосів від депутатського корпусу. Щоб не осоромитися, вони намагаються подалі відкласти розгляд цього питання. На жаль, ці процеси погано впливають на роботу міської ради. Під час пленарного засідання дискусії стосовно того, щоб не розглядати це питання і перенести його, зайняли більше часу, ніж розгляд усіх важливих і корисних для міста питань – бюджету, програми соціально-економічного розвитку, податків та зборів. Через політичні ігрища секретаря міськради і більшості міська рада не виконує свого призначення. Люди обирали нас, щоб ми працювали і приймали закони для міста, а не для того, щоб хтось із кимсь зводив рахунки.

Анатолій Волошин, міський голова Черкас 2002-2006 років:

- Те, що міська рада має можливість достроково припинити повноваження міського голови – це абсурд. Якби депутати обирали мера, тоді вони б мали повне моральне право оголосити йому імпічмент, а так і депутати, і міський голова обрані городянами. Я переконаний, що нам слід спростити процедуру відкликання депутатів на всіх рівнях, так само виборці повинні мати можливість відкликати і міського голову. А не так, як сьогодні – зібралися 31 депутат, надумали, домовилися, зняли мера і нікому й діла нема ні до міста, ні до городян. У сьогоднішніх наших реаліях в основі компромісу між міським головою і депутатами лежить корупція, інакше буде конфлікт. І в мене так було: або ти йдеш назустріч апетитам депутатів, або вони гуртуються, створюють більшість і знімають тебе. Щоб місто нарешті вийшло із цього замкненого кола, городяни мають зробити усе, аби до нової ради не потрапило жодного депутата із попередніх скликань, бо вони навчені дерибанити, мутити. Вони просто не уявляють, що можна працювати інакше. До ради маємо обирати фронтовиків, а найкраще волонтерів. Бо коли людина готова віддавати своє, вона ніколи не візьме чужого.

Олександр Згіблов, голова фракції Партії вільних демократів у черкаській міській раді:

- Група з 31 депутата під керівництвом секретаря міської ради Олександра Радуцького вимагає відставки мера Одарича. Те, що міського голову обрала громада, нікого не цікавить. Депутати мотивують своє рішення тим, що за них теж віддавали свої голоси жителі Черкас. За Сергія Одарича 25 травня 2014 року проголосувало 55 822 виборців. А за всіх кандидатів-мажоритарників, їх у міські раді - 30 – свої голоси віддали 32 381 черкасець, з них майже 8 тис. за депутатів від Партії вільних демократів. Ініціатор імпічменту депутат-ударівець Артем Гришанов на своєму окрузі отримав голоси 900 виборців, у той час як за Одарича ці ж виборці на цьому ж окрузі віддали понад 2 тис. голосів. За секретаря міської ради Олександра Радуцького на його 16 окрузі віддали свої голоси 1189 виборців, а за міського голову - 1769. То у мене питання: хто має більше моральне право знімати міського голову: депутати чи громада? Це взагалі "висмоктана з пальця" ідея і вона для міста для нас з вами ніякої користі не принесе. Мера обирала громада, а знімати його вирішила горстка депутатів.

Олександр Радуцький, секретар Черкаської міської ради:

- Будь-хто із депутатів має законне право підготувати проект рішення про дострокове припинення повноважень секретаря Черкаської міської ради Олександр Радуцького так само, як і міського голови. Таке право мають усі 60 депутатів. Депутат Гришанов використав своє законне право. Уся ця арифметика, яку наводять вільні демократи, скільки там за кого проголосувало – це дуже умовно і не коректно. Мене обрали 45 депутатів, за яких також проголосували люди. Свого часу я був проти відставки міського голови. Протягом останнього часу міський голова дуже негативно ставився до людей, які приходили на сесію міськради: освітян, підприємці і так далі. Я попереджав його, якщо він не змінить своє ставлення до депутатів міськради та до жителів Черкас я зміню свою думку. Сьогодні ми маємо законні підстави для дострокового припинення повноважень міського голови є відповідні рішення суду.

 

вгору