Menu

Громадські активісти назвали найбільших прогульників Черкаської міськради Рекомендуємо

  • Автор  Сергій Халупінський
Громадські активісти назвали найбільших прогульників  Черкаської міськради

Депутатів, які прогуляли 25% і більше пленарних засідань Черкаської міської ради презентували 3 вересня засобам масової інформації активісти громадського руху «Чесно». Хронічних прогульників виявилося 10, причому, більшість із них — мажоритарники (8 осіб) і лише двоє «списочників». Разом це майже 17% депутатського корпусу міської ради.

Лідером за кількістю пропущених засідань сесій Черкаської міськради з 17 червня 2014 по 1 березня 2015 року є самовисуванець, член фракції «Політична партія УДАР Віталія Кличка» Сергій Кудактін (виборчий округ №13). За підрахунками активістів руху «Чесно», він пропустив майже половину пленарних засідань – 41% .

- У мене завжди є поважна причина. То відрядження, службові обставини, пару раз хворів, колись був у відпустці. Якщо я не можу бути присутнім, це не значить, що я не можу подивитися новини, що там відбувається, - прокоментував Сергій Кудаткін представникам «Чесно».

Своє лідерство серед прогульників Кудаткін серйозно не сприймає і мандат складати не збирається:

- Ви вважаєте, що ефективність депутата – це відвідуваність сесій? Ефективність не у відвідуванні. Насправді, ефективна робота депутата не лише на сесії, але і за її межами. А особливо – мажоритарника, - зауважив він.

До першої п’ятірки найбільших прогульників також увійшли: Валентина Душок, «списочниця» партії «Рідне місто» та член однойменної фракції — 38% пропущених засідань ради, однофракційці Сергія Кудактіна — Нарек Казарян та Армен Акопян — відповідно (ВО №29 та №8) 33% і 29% пропущених засідань. Замикає першу п’ятірку прогульників самовисуванець, член фракції «Рідне місто» Максим Скорик (виборчий округ №28).

Крім того до списку прогульників ради потрапили члени депутатської групи «Блок Петра Порошенка» Володимир Бурячинський та Костянтин Чернецький, позафракційний Микола Булатецький (усі троє пропустили 29% засідань ради), а також член фракції «ВО «Батьківщина» Руслан Петрик (ВО №10) та позафракційний Володимир Гудзенко (ВО №22) — по 25% пропущених засідань ради.

Микола Булатецький, що обирався від Партії "Реформи і порядок" та пропустив за період моніторингу 29% сесій, пояснює пропуски так:

- У мене господарські справи, я не можу бути на сесіях. Я не можу йти з роботи. У мене конфлікт з депутатами.

Ще більше депутати останнього скликання пропускали засідання постійних комісій. Більше половини їх пропустили 12 з 60 депутатів ради. Більше того 60% депутатів (36 осіб) пропустили 25% і більше засідань комісій. Так, абсолютним лідером цього списку виявився «списочник», член радикальної партії Олега Ляшка Сергій Тищенко. Протягом своєї каденції він не відвідав жодного засідання комісії.

- Це вас неправильно інформували! Насправді я записався на початку в бюджетну комісію, але потім написав заяву про вихід із неї. Бо зрозумів, що не зможу відвідувати її засідання. Бо я - дуже зайнята людина, постійно в русі. Ми з Миколою Мирзою створили були комісію з питань контролю та аудиту, але вона не змогла працювати через відсутність кворуму. Не хочуть до неї іти депутати, - пояснив таку ситуацію активістам руху «Чесно» прогульник.

Зауважимо, що згідно з даними, наданими міськрадою, депутат Тищенко здійснив перехід у комісію з питань контролю та аудиту лише 4 грудня 2014 року. На той час його колишня комісія провела вже 15 засідань. А в нову комісію, окрім Сергія Тищенка та Миколи Мирзи ніхто не увійшов, тож обидва ці депутати в комісіях не працювали зовсім. (Оскільки депутат Мирза потрапив у комісію, яка жодного разу не засідала, віднести його до списку прогульників де-юре неможливо). Жодного засідання також не відвідав Микола Булатецький, оскільки він не виявив бажання входити до будь-якої з депутатських комісій.

Пропускав засідання комісій і секретар міськради Олександр Радуцький.

– Я лежав у лікарні з інфарктом 2 місяці. Комісії як раз по понеділках, от я їх і пропустив, - зауважив він.

         Заради справедливості слід сказати і те, що робота міськради цього скликання була більше схожа на балаган чи цирк, аніж на роботу органу місцевого самоврядування. На пленарних засіданнях, які проходили ледве не щотижня, депутати замість розгляду важливих для міста питань часто займалися піаром чи з’ясуванням власних стосунків, взаємними звинуваченнями та образами. Тож можна припустити, що дехто з народних обранців, які звикли цінувати свій час, просто не бачили сенсу так бездарно його витрачати.

 

вгору