Menu

Активісти склали топ-п’ятірку прогульників сесій обласної ради Рекомендуємо

  • Автор  Тетяна Роговська
Активісти склали топ-п’ятірку прогульників сесій обласної ради

Громадський рух ЧЕСНО, проводячи моніторинг роботи місцевих рад, склав топ-п’ятірку прогульників сесій Черкаської обласної ради. До неї увійшли Микола Кулінський (92%), Олександр Черевко (67%), Олександр Румик (66%), Володимир Гаркушин (63%), Олександр Сінгаєвський (61%). Складено топ відповідно до даних з офіційних відповідей Черкаської обласної ради на запити.

Усього ж в ті чи інші роки більше 50% сесій пропустили 30 народних обранців.

За законом, якщо депутат протягом року пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії, його, згідно зі ст.. 37 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» можна позбавити мандата. Але, за словами координатора руху ЧЕСНО Вікторії Феофілової, проблема в тому, що керівництво партій не вважає це проблемою і висновків не робить, а в законний спосіб довести вину прогульника і позбавити його мандата майже неможливо, адже відкликання депутатів – нереальна процедура.

Екс-голова Черкаської ОДА Олександр Черевко, який пропустив 76% сесій та 100% засідань комісії, посів 2 місце з-поміж найзатятіших прогульників. Він був обраний мажоритарником по Звенигородському району від “Нашої України”. Депутат пояснює свої прогули принциповістю: «я ж практично жив у Києві. Я побув на першій сесії, коли побачив як нагло, відверто всі почали брехати і розказувать якіcь нісенітниці я в принципово почав не ходить. Тому що я підійшов до бувшого губернатора Тулуба, сказав “Що це?”. Бо спочатку він дещо запитував по розвитку області, а потім я почув якісь брєдні. Безцільне перебування на сесії. А коли я вже вернувся. Рік назад, то я вже не пропускаю сесії. Все ж таки це громадська робота, а є основна робота.”

Активісти, які збирали коментарі, пояснюють: хоча за свою роботу у місцевому самоврядуванні депутати дійсно не отримують платні від держави, згідно з законом, їхній роботодавець звільняє їх на час проведення сесій та засідань постійної комісії від виконання своїх обов’язків (ст. 32 - Звільнення депутатів місцевої ради від виконання службових обов’язків для виконання депутатських повноважень – ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”).

Депутат від “Батьківщини” Олександр Сінгаєвський (пропустив 60% сесій та 96% комісій) теж пояснив причини відсутності роботою, згадував про Майдан та запевнив, що контролює роботу облради дистанційно:

“Бо я зараз працюю у “ЧеркасиТрансГаз” і опікуюся питаннями безпеки газопроводу. Дуже важко мені поєднувати ці дві справи. По-друге, є такі знакові засідання. Дуже багато роботи ведеться не на сесіях. А ці знакові я відвідую. Більш того, коли була дійсно необхідність, наприклад, коли там Тулуб свій звіт давав, коли “Беркут” не допускав до засідання, то ми там були у числі перших.  А такі буденні засідання - я про них знаю, повістку денну мені скидають на пошту. Всю роботу обласної ради я контролюю. А те, що я не відвідую сесії - я розумію, що виборцю це не подобається. Ну вже вибачайте.”

Депутат, який не зміг за три роки (2011 - 2014) відвідати засідання комісії жодного разу так і не склав мандат.

На питання “Навіщо ж тоді балотуватися знову?” депутат Сінгаєвський відповів: “Я не думаю, що Черкаська область програє... Давайте подумаємо, кому від цього буде гірше, кому краще. Я можу обійтися без цього депутатства. Але бюро партійної організації прийняло рішення. Я можу і обійтися без депутатства. Так щоб сказати, що це мені дуже потрібно - теж не знаю. А сесія - я вважаю, що це формальність”.

Голова обласної партійної організації “Батьківщини” Анатолій Бондаренко неналежною роботою депутата не переймається: “Ми вважаємо, що такі люди як Сінгаєвський потрібні сьогодні партії, тому що вони сьогодні на відповідальній роботі і роблять серйозну справу для нашої країни. Нічого страшного, що він прогулює. Людина відповідає за безпеку всієї труби Укртрансгазу. Зараз людина в Харкові на кордоні очолює службу безпеки Укртрансгаз. Дивиться чи не крадуть. У нас як раз до округу, за яким він закріплений - це Корсунь, питань немає”.

“Батьківщинівець” Олександр Румик так пояснив свої прогули (65% сесій та 85% комісій): “Випадково попав в депутати. Я повністю ігнорую владу. Повністю. Я рахую, що це на стільки злочинна влада, що там робити нема є. Бо я чесна людина”.

Попри те, що, на думку депутата, у раду він потрапив випадково, мандат за 5 років Румик так і не склав:

“Я пройшов по спискам, а за мною такий “дурогон”, що допустити його до влади було б ще гірше, чим не ходити взагалі. Там 104 депутата! 104 дармоїди! Я не мав ніяких привілегій і не маю, але не склав мандат зумисно для того, щоб не попав ще один “дурогон”, який буде робити собі кар’єру. Отака ситуація”.

Кандидат на відкликання Румик переконує, що балотуватися знову не буде і наголошує, що і інші депутати, що були при владі, не мають морального права це робити: “Якщо я маю таку позицію і рахую, що люди в такому віці як я і приймали участь оці 25 років у владі, вони не мають права морального і ніякого іншого балотуватися і мати причетність до органів влади, тому що ми усім показали як ми керуємо і до чого докерувалися”.

вгору