Menu

У Черкаській міськраді утворюється непромерська більшість Рекомендуємо

  • Автор  Тетяна Мартинова
У Черкаській міськраді утворюється непромерська більшість

У Черкаській міській раді заговорили про коаліцію. І хоча її створення офіційно ще не проголошено, чотири політичні сили - Партія вільних демократів, «Укроп», «Черкащани» та «Самопоміч», у яких налічується 22 народних обранці, підписали угоду про співпрацю. Новостворену коаліцію не підтримує міський голова Анатолій Бондаренко, не увійшла до неї і політична сила мера - «Батьківщина». Тож розстановка сил у черкаському парламенті нагадує міську раду минулого скликання. Однак коаліціянти запевняють, якщо рада минулого скликання була створена на противагу мера та за сприятливих обставин оголосила б Одаричу імпічмент, то новоутворена коаліція обєдналася навкого забезпечення життєдіяльності міста та розвитку Черкас. Хоча й зінаються, якщо мер і прихильні до нього политічні сили у раді не підтримуватимуть ініціатив коаліції - у ній готові до протистояння.

– Коаліція – це не 22 депутати, а 41. Формуватися вона має, на моє переконання, для розвитку Черкас, а не для торгівлі посадами. І поки що я особисто бачив тільки чотири підписи в угоді про її створення. Особисто я не отримував жодних пропозицій щодо співпраці чи входження до цієї коаліції. Хоча насправді суть не в цифрах і прізвищах. Я готовий підтримати будь-яку коаліцію, яка формується не навколо того чи іншого прізвища, а для вирішень проблем нашого міста і для його розвитку, - так відреагував на заяви про створення коаліції міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. - Що ж стосується посади секретаря міськради, та нагадую, що відповідно до закону, його кандидатуру першочергово має право висунути міський голова. Насамперед це має бути професійна людина і патріот свого міста. Крім того, ця людина повинна сама об’єктивно оцінювати свої можливості. Тому, якщо запропоновану мною кандидатуру не підтримають, кожен депутат має право висунути свою. Я готовий до конструктивного обговорення.
Процес розподілу влади у нашому місті ніколи не був швидким та простим. Раді попереднього скликання знадобилося півроку, щоб створити більшість, обрати секретаря, виконком та заступників міського голови. Цього разу за три місяці маємо хоч і хитку - 22 голоси, але ж таки більшість, яка за сприятливих умов - при стовідсотковій явці та злагодженій роботі, зможе обрати секретаря міської ради й інші керівні органи місцевого самоврядування. І як би це не подобалося політичним опонентам, однак навіть у їх таборі визнають у коаліції хоч і не стабільна, але більшість.
- У фракціях, голови яких підписали цю угоду - 22 депутати, а це дуже і дуже хитка більшість. Але ж більшість. Наразі це не промерська більшість, хоча голови фракцій, зокрема Іван Сухарьков від «Черкащан», запевняють, що вони в жодному разі не мають наміру конфліктувати із міським головою. Пояснюють це тим, що підписана ними угода не передбачає жодного кадрового розподілу. Це угода розвитку Черкас, - аналізує ситуацію депутат від БПП, секретар міськради попереднього скликання Олександр Радуцький. - Не йдеться сьогодні і про обрання секретаря міської ради Олексія Романова, адже письмово таких пропозицій на адресу міського голови не надходило, як не було і кадрових пропозицій від коаліції щодо виконкому та заступників міського голови. Однак, наскільки мені відомо, голови фракцій-підписантів торгуються за посади, шантажуючи міського голову не прийняттям ПСЕРу та бюджету розвитку.
Олександр Радуцький бачив себе на посаді секретаря міської ради і цього скликання. Не втратив він таких амбіцій і сьогодні, однак з боку БПП зовсім нещодавно озвучувалася кандидатура Костянтина Чернецького, голови цієї політичної фракції у міській раді. На цій посаді молодий бізнесмен, син Юрія Чернецького - бізнес-партнера досвідченого депутата міськради Миколи Мирзи, імовірно мав би привабливіший вигляд за Олександра Радуцького. Молодий, симпатичний, а головне із незаплямованою репутацією, на черкащан він справляв би приємне враження, однак по суті стиль його управління на цій посаді навряд чи відрізнявся б від керівництва Радуцького. Чернецькому довелося б лобіювати бізнес інтереси тієї ж когорти людей, що підтримували свого часу Радуцького. Сьогодні про кандидатуру Чернецького не йдеться. Мер прогнозує на цю посаду представника БПП, та прізвищ наразі не називає.

- Якщо коаліція минулого скликання була зацікавлена в роботі проти тодішнього мера з метою перемогти на виборах, то у нас такої мети наразі немає. Наша ціль - розбудова міста. Думаю, що інші фракції міськради не захотіли увійти до нашої коаліції, бо вони не ставлять собі за ціль розвиток міста. Вважаю, що сьогодні мер має визначитися з ким він, - роз’яснює депутат Черкаської міськради від ВО «Черкащани» Павло Карась. - Наша коаліція специфічна тим, що рішення ми зможемо прийняти лише при дуже високій явці. Якщо не трапиться жодних форс-мажорів і на сесії будуть присутні усі депутати з фракцій-коаліціянтів, то вже на найближчій сесії ми готові будемо поставити питання про обрання секретарем міськради Олексія Романова. Ми готові сьогодні брати відповідальність за розвиток міста, однак варіанту що весь виконком займуть представники «Батьківщини» - не буде, бо городяни не давали цій політичній силі такого мандату довіри.
Навіть недосвідченому спостерігачеві не важко передбачити, якщо мер, його політична сила та інші фракції міськради не увійшли до коаліції, отже чекати порозуміння та злагодженої співпраці у міськраді не слід. Рано чи пізно все закінчиться протистоянням, перетягуванням бюджетної ковдри та викриттям один одного у дерибані. Черкасам до такої політики не звикати. Це вже не одне скликання гальмує наше місто у розвитку, але ж з іншого боку не дає розікрасти міську скарбницю в одну кишеню. Принаймні, завдяки такому протистоянню городяни щораз дізнаються, хто є хто у міській владі, на яких фінансових потоках, хто сидить і як називається. Тож вистава продовжується, хоч і з іншими акторами та за тим самим сценарієм.

Цитата
Кандидат на посаду секретаря Черкаської міської ради Олексій Романов:
-
Створення нової коаліції є наслідком довготривалої, наполегливої роботи представників ПВД, Самопомочі, Укропу та Черкащан. Коаліція не має лідера, за яким всі мають іти. Всі фракції незалежні, та поєднує нас головна мета, що покладена в основу Угоди про створення коаліції. Ми чудово розуміємо, що посада секретаря – важливий інструмент в досягненні спільної мети розвитку міста. Особисто чудово розумію, що секретар – велика відповідальність, але ще більше розумію, що це саме та можливість домогтися змін, за які боровся протягом усієї своєї громадської діяльності. Можливість забезпечити гласність та відкритість роботи міської ради, починаючи з розробки проекту рішення, закінчуючи його виконанням. Це змога забезпечити зміну структури виконавчих органів міської ради, її оптимізацію. А головне, це змога забезпечити належну роботу ради в сесійному залі та можливість відійти від ганебної практики відкритого політичного протистояння, що роками стоїть на заваді проведенню реальних реформ та якісних змін.

 

 

вгору