Menu

Депутати Христинівської райради висловили недовіру голові райдержадміністрації

  • Автор  vechirka.ua
Депутати Христинівської райради висловили недовіру голові райдержадміністрації

Під головою Христинівської райдержадміністрації Олександром Ковбасюком захиталося крісло. 27 із 32 присутніх депутатів на сесії райради 24 лютого виголосили йому недовіру. Вони звинувачують його у бездіяльності та корупції. Згідно закону, Ковбасюк має бути звільнений. Сам же голова все заперечує та готується оскаржувати рішення депутатів у суді.

Минув уже рік з того часу як Олександр Ковбасюк став керівником Христинівської райдержадміністрації. За цей час навколо його особи лунав не один гучний скандал. Особливо останні декілька місяців. Проте найгучніший – висловлення депутатами Христинівської районної ради недовіри голові РДА на черговій сесії, яка проходила два дні 24 та 25 лютого.

- За рік своєї роботи Олександр Ковбасюк повністю завалив роботу по всіх галузях, за які відповідав. Він не співпрацював із громадським, волонтерськими організаціями, а також із депутатами як минулого скликання, так і нового. Ще й до того ж не провів люстрацію в райдержадміністрації. Всі чиновники, які працювали при регіоналах, і нині працюють. Нічого не змінилося, - розповідає депутат райради Валерій Костюк. – Багато на нього нарікань і по проведенню тендерів, і нарахуванню грошей освітянам, і по медицині. Дійшло вже до того, що було написано більше 50 звернень від мешканців Христинівщини до депутатів райради із проханням вирішити питання, за врегулювання яких відповідає райдержадміністрація. Тому, що Олександр Ковбасюк на скарги людей уваги не звертав.

Валерій Костюк додає, що рік тому на місці голови райдержадміністрації депутати та громадська рада хотіли бачити іншу людину. Писали відповідні звернення до керівних органів держави. Проте на дану посаду якимось чином призначили Олександра Ковбасюка.

Сам же голова Христинівської райдержадмінстрації Олександр Ковбасюк усі звинувачення заперечує.

– Ті особи, які займаю проукраїнську позицію, є сильними духом і в житті, і в роботі, зараз нікому не потрібні. Ніхто не хоче працювати на благо району, а тільки піаряться на словах, не підтверджуючи їх справами. І хоч вибори ще не оголосили, проте депутати вже почали до них готуватися, - коментує Олександр Ковбасюк. – На посаді голови РДА я багато чого зробив. Коли прийшов працювати у нас був дефіцитний бюджет. Потрібно було 15 млн грн., аби позакривати всі дірки. Ми проробили величезну роботу. І вже у новий рік ми вийшли із плюсом на 2,5 млн. грн.. Були прийняті непопулярні рішення про закриття двох шкіл. Але саме вони дали нам можливість виплатити вчителям надбавки, щорічні винагороди і т.д. За допомогою небайдужих керівників підприємств та підприємців ми перші в області відкрили стелу Героям Небесної Сотні та Учасникам АТО.

Олександр Ковбасюк налаштований оскаржувати рішення депутатів райради у суді.

Голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець, який був на сесії у Христинівці, вважає, що об’єктивних підстав для проголошення недовіри голові райдержадміністрації Олександру Ковбасюку не було:

– У тому, що відбувалось у залі, я побачив занадто багато політики і майже не почув конструктивних зауважень до роботи голови РДА. Закиди присутніх депутатів і громадськості на адресу голови РДА переважно стосувалися тих питань, які не належать до повноважень керівника району. Сказати про те, що Олександр Ковбасюк за цей час нічого не зробив – не об’єктивно.

– Я не буду оцінювати дії районної ради. Те, що Олександр Ковбасюк не налагодив співпрацю з депкорпусом, – мінус йому. Тому що лише спільно можна досягати результатів. Однак для мене надважливо – з’ясувати, чи справді об’єктивні підстави для висловлення недовіри керівникові Христинівщини, чим керувалися депутати. Я не люблю чиновницькі звіти і їм подібне, а тому на цьому тижні в район поїде мій заступник Сергій Овчаренко. Він на місці вивчить ситуацію. І тоді ми вже ухвалюватимемо рішення, - зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Конфліктна логіка цього процесу продиктована не так особистостями, як системою, в якій діють обидві сторони, вважає черкаська журналістка Тетяна Єщенко.

- Я маю на увазі недосконалий принцип формування гілок виконавчої та представницької влади в районах. Все сформоване наче навмисно під конфлікт, а не під спільну відповідальність. Аналогічний конфлікт мав місце в 2014 році в Жашківському районі. Але тоді він підсилювався тим, що голова РДА представляла ВО "Свобода", а протистояла їй ще стара "дореволюційна" райрада. Утім, ситуація в Христинівці доводить, що таки справа в системі, а не в особистостях. Можливо, протиріччя усуне реформа органів влади з децентралізацією та ліквідацією райдержадміністрацій, - зауважує Тетяна Єщенко.

Звісно, добре, що в депутатів є можливість таким чином оцінювати роботу голови райдержадміністрації, адже президент може і не знати, чим займається кожен керівник, якого він призначив. Однак з іншого боку є загроза політичного шантажу, коли незадоволені просто використовують депутатів для досягнення своїх власних цілей. І дуже важливо в цьому питання не перейти межі.

вгору