Menu

Анатолій Бондаренко: «Беру на себе повну відповідальність за виконком та секретаря» Рекомендуємо

  • Автор  Тетяна Роговська
Анатолій Бондаренко: «Беру на себе повну відповідальність за виконком та секретаря»

Спливло сто днів із часу, як на посаду міського голови прийшов Анатолій Бондаренко. Найсправедливішу оцінку діям міського голови дають жителі міста. Сам мер запевняє: він за чотири місяці зробив більше, ніж його попередники за п’ять років.

Про команду

- За три місяці можна змінити багато чого, але все неможливо. На сьогодні, незалежно від того, як закінчаться суди, а вони закінчаться позитивно, я, як міський голова, беру повну відповідальність за сформовану команду - склад виконкому та секретаря. Це наша команда. Ми рухатимемося в одному напрямку.

Про «чистку» департаментів

- На ЧЕЛУАШі, де було вилучено 127 печаток різних фірм та «липову» документацію, фактично було виявлено схему розкрадання бюджетних коштів.  Думаю, ми ще виявимо багато цікавих фактів не тільки що запчастини на фрезу не поставлялись, а й не робились роботи по ямковому ремонту, і зливовій каналізації, та багато іншого. Думаю, і в інших підприємствах якщо копнути, виявимо такі факти. Вилучені документи про фінансово-господарську діяльність за два роки в КП «Дирекція парків», вилучені документи в департаменті управління справами та організаційного забезпечення.

Про ситуацію з водоканалом  

- Скажу відверто: це не наша проблема, це проблема держави. Якби держава повернула 63 млн., то ми б віддали Водоканалу 17 млн грн. Є ще 8 млн грн. пені та штрафів. Було б по-джентльменськи, якби Азот пробачив нам ці 8 млн грн. адже п’ять тисяч жителів Черкас працюють на цьому підприємстві. Не такі це  великі кошти. Коли буде постанова Кабміну,  буде взаємозалік, ми це питання вирішимо. На сьогодні рахунки Водоканалу заблоковані. Ми дотрималися обіцянки й виділили ПАТ «Азот» 5,4 млн грн.

Про ремонт доріг

- Із бюджету розвитку 123 мільйони гривень буде використано на капремонт таких вулиць: від вул. Чорновола до проспекту Хіміків, вул. Ільїна, вул. Благовісна, бул. Шевченка, вул. Г. Дніпра, Оборонної, Байди Вишневецького та Мендєлєєва. Проект ремонту вул. Смілянська знаходиться в стадії експертного висновку. Потрібні великі кошти – близько 20 млн. грн. Тому буде оголошено тендер і за підсумками розкриття тендерних пропозицій хотів би, щоб одна з провідних європейських компаній або компанія, яка має відповідну техніку й потужності, виграла тендер. На сьогодні в’їзд у м. Черкаси з м. Сміла не підлягає ніяким словам. Мені соромно. Почати фрезерувальні роботи не можна, тому що буде повністю зруйновано покриття. На початку літа ми цю вулицю зробимо.  

 

Про реконструкцію алеї по бульвару Шевченка

- Я обурений байдужістю щодо внесення пропозицій на конкурс проекту алеї по бул. Шевченка. Не надійшло жодної заявки, як повинна виглядати алея. Однак ми реалізуємо цей проект. Але хочеться, аби попрацювали дизайнери, аби все було ошатно й красиво, аби місто стало взірцем. Також будуть розпочаті роботи з ремонту тієї частини бул. Шевченка, уздовж якої не пролягає колектор. На реконструкцію та капремонт тротуарів у межах головних вулиць – бул. Шевченка, Грушевського, Луначарського передбачено 5,9 млн. грн. На ремонт міжквартальних і внутрішніх проїздів виділено 1,3 млн грн. 10 млн грн передбачено на програму «Європейський двір» – капремонт тротуарів, внутрішні роботи в будинках, місць загального користування.

Про зупинки

- У рамках заплановано проекту «Зупинки» в Черкасах з’явиться 40 нових зупинок. Підприємцям, які біжать до нас і просять поставити МАФи, пропонуємо такий варіант: ставте МАФи, але їх площа співвідносно до зупиночного комплексує має становити 20 кв м, а не 2 кв м. Зупинка відповідно матиме площу 30 кв м.

Про співфінансування ОСББ

- На капремонт житлового фонду виділено майже 17,5 млн грн., встановлення лічильників теплової енергії – 6 млн. 20 тис., надання спів фінансування ОСББ для капремонтів – 10 млн грн. На виконкомі прийнято рішення про збільшення частки співфінансування Черкаської міськради і вона становитиме 70%. Це спонукатиме жителів до створення ОСББ. Ми пішли на цей крок свідомо, аби зняти навантаження з міського бюджету, з комунальних підприємств, аби жителі могли розуміти переваги ОСББ.

Про тролейбуси

- На сьогодні майже 85 відсотків тролейбусів уже відпрацювали свій нормативний термін експлуатації. Тому близько 18 млн. грн. виділено на придбання нового рухомого складу. Переговорний процес із ПАТ «Азот» щодо купівлі тролейбусів триває. У тендері виявили бажання взяти участь ПАТ «Азот», постачальники в Україну тролейбусів марки SKODA, які курсують сьогодні в Тернополі та Івано-Франківську. Це не нова техніка. Вартість тролейбуса, залежно від комплектації, стартує від 4 млн. грн. Одна одиниця білоруської техніки, яка стоїть на «Азоті», може бути ще нижчою, машини марки SKODA, які європейські партнери готові поставити за програмою утилізації після капремонту в Україну, коштуватимуть ще менше. Оголосимо тендер і хто запропонує найкращу якість і найдешевшу ціну, з тими й матимемо справу. Металобрухт купувати не будемо.

Про школи

- Галузь освіти визнано пріоритетною для міської влади, тому на неї виділено 65 млн. грн. Так, 5 млн грн. передбачено на капремонт покрівлі, 3 млн – фасадів, 6 млн. – мережі опалення та водопостачання, 25 млн. – заміна вікон та утеплення, 2 млн – спортінвентар, 2 млн – нову побутову техніку, 9 млн. виділено на поточне утримання. Тендер на постачання миючих засобів для садочків  відбудеться 8 квітня.  Запроваджено механізм, за якого керівник дитсадка звертається до департаменту освіти й вносить перелік засобів, яких потребує заклад.Ми не нав’язуємо свої пропозиції, єдина умова – вони повинні відповідати сертифікації.

Про нові футбольні поля

- Силами центрального стадіону та Академією футболу буде реалізовано масштабний проект  – будівництво п’яти сучасних нових футбольних полів – від Долини троянд до території бази «Динамо». Така тренувальна база стане окрасою міста й розвитком набережної. Окрім того, що поля стануть тренувальною базою для ФК «Дніпро»та ДЮСШ міста та Академії футболу, вони будуть доступні для всіх жителів Черкас. У серпні ми готові приступити до будівництва цих полів. Ведемо перемовини з головою Федерації футболу України, аби ФІФА взяло на себе  питання фінансування цього проекту на себе, – поінформував міський голова.

 

 

вгору