Menu

Черкаський нардеп хоче виправити закон про засудження тоталітарних режимів

  • Автор  vechirka.ua
Черкаський нардеп хоче виправити закон про засудження тоталітарних режимів

Черкаський нардеп із групи "Відродження" Антон Яценко вважає, що Закон № 317-VIII "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" потребує доопрацювання. 10 травня він зареєстрував зміни до законопроекту, що передбачають шанобливе ставлення до пам'яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років та ветеранів війни, пише vikka.ua.

Самого тексту законопроекту чи пояснювальної записки до нього на сайті Верховної Ради ще немає. Проте про свою мотивацію нардеп чітко повідомляє на своїй сторінці у Facebook. Спонукали ж його до такої законодавчої ініціативи останні події у Черкасах, коли 9 травня у Черкасах виникла сутичка через червоний прапор.

При цьому він піддає гострій критиці Закон № 317-VIII, зазначаючи, що через нього Україна перетворилася на тоталітарну державу.

"Завдяки змінам до статті 436-1 Закону № 317-VIIIвід 9.04.15. проти ветеранів ВВВ в XXI столітті відкрито кримінальне провадження і тепер їм загрожує 10 років тюремного ув'язнення з конфіскацією майна! Похмуре, дрімуче Середньовіччя відпочиває. Невже ми маємо моральне право називати себе громадянами європейської цивілізованої країни, якщо прийнятий Закон № 317-VIII від 9.04.15. у День Перемоги, який дозволяє ветеранів тільки за те, що вони йшли не з тою символікою, як комусь хотілось би, посадити в тюрми 90-літніх людей похилого віку. Вважаю, що даним Законом № 317-VIII від 9.04.15. Україна урівняла себе з тоталітарними країнами часів 30-40-х років", – йдеться у повідомленні.

Не добирає слів нардеп і до тих, хто намагався прибрати прапор, називаючи їх фашистами.

"Вважаю, що політичні сили, які влаштовують факельні ходи, повинні розцінюватися як фашистські. Чомусь про це в Законі № 317-VIII від 9.04.15. про це нічого не сказано. Я готовий сам оплачувати послуги адвоката героям, які захищали нашу країну від німецько-фашистських загарбників та у наш час, будучи у літньому віці, стали жертвами "активістів"-фашистів у День Перемоги", – додає нардеп.

вгору