Menu

Облрада попросила Президента й парламент зглянутися на ошуканих вкладників кредитних спілок - фоторепортаж Рекомендуємо

  • Автор  vechirka.ua
Облрада попросила Президента й парламент зглянутися на ошуканих вкладників кредитних спілок - фоторепортаж

Прирівняти ошуканих вкладників кредитних спілок до банківських вкладників закликає обласна рада Президента України та парламент. Автором такої ініціативи виступив депутат обласної ради Михайло Мушієк. Він вважає, що компенсувати втрати громадян від діяльності кредитних спілок має Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

За даними депутата, більшість ошуканих вкладників кредитних спілок — люди похилого віку. Вклади багатьох з них — останнє, що вони мають, тому влада не повинна відмежовуватися від цієї проблеми. У відповідному зверненні до Президента України та Верховної Ради депутати пропонують внести зміни до Закону України від 16 листопада, за яким вкладники небанківських установ були прирівняні до банківських вкладів. Таким чином, це дало можливість компенсувати вклади громадян через Фонд гарантування вкладів, як у випадку з банками. Проте дія тих законодавчих змін обмежується вкладниками, які постраждали від дії так званих «банківських прокладок», що залучали гроші населення в обхід банку. Один із найбільш яскравих прикладів є банк «Михайлівський».

На думку депутата, між ошуканими вкладниками немає різниці. І тих, і інших банально ошукали, проте законодавці пішли на поступки лише одним із них. Відтак, Михайло Мушієк запропонував зрівняти їх у правах на відшкодування вкладів і внести відповідні зміни до законодавства. Цю ініціативу депутати обласної ради підтримали більшістю голосів.

вгору