Menu

Ми можемо змінити систему влади тільки через президентські вибори, – Томенко

  • Автор  vechirka.net
Ми можемо змінити систему влади тільки через президентські вибори, – Томенко

Як слід діяти після набуття чинності законів, проголосованих 16 січня у Верховній Раді і підписаних президентом, розповів 18 січня на мітингу в Черкасах народний депутат, уродженець Черкащини Микола Томенко.

- Ці закони неконституційні, це абсолютно очевидно. По-перше, вони неконституційно приймалися і не в конституційний спосіб підписувалися. За законом, мінімум дві доби закони мають у Верховній Раді аналізуватися. Рибак передав їх на наступний день, порушивши закон. І Янукович через годину підписав теж з порушенням.

Як нам діяти в умовах законів, які набудуть чинності після оприлюднення?

Думаю, що нам, із одного боку, треба захищати своїх, які можуть потрапити під дію цих законів – від журналістів до автомайдану. Але, з іншого боку, не просто сидіти, а працювати, використовуючи ці закони проти влади. Виявляється, у 2004 році Олійник на мітингу “Зека геть!” аж 9 разів кричав! Це зразу років три можна давати. Вже можна звертатися в прокуратуру, хай пояснює свої дії.

Якщо вони хочуть гратися у свої закони, мусимо грати теж за правилами. Зрозуміло, ці закони будемо оскаржувати і в Україні, і в Європі. Бо такого маразму навряд чи можна знайти, – сказав Томенко. –  Не київські регіонали керують Януковичем, а московські. Деякі фрагменти російських законів про екстремізм, про непокору практично переписані, тільки збільшений термін відповідальності. Після того, що відбулося, нам треба гасла про євроінтграцію відкласти, поки буде наш президент. Бо це виглядає ніби так, щоб від Ізраїлю вимагати, щоб вони записали в Конституції державною релігією іслам”.

За словами Томенка, опозиції треба змінювати дії однозначно в бік пришвидшення президенських виборів.

- Будь-яка біда в політиці закінчується виборами. Тому ми можемо змінити систему влади тільки через президентські вибори. Парламент, думаю, однозначно підпадає під дострокові вибори. Але парламент повинен підготувати президентські вибори, а вже потім розходитися, – сказав Томенко. – Треба змішана система. Куди ж проводити вибори за мажоритарною системою? Щоб був знову незалежний Поплавський, який радісно голосує з регіоналами закони про екстремізм?.

вгору