Menu

Під вартою досі залишається 17 затриманих після штурму ОДА Рекомендуємо

Під вартою досі залишається 17 затриманих після штурму ОДА

Питання про звільнення підозрюваних у штурмі обласної адміністрації 23 і 27 січня може розглядатися 18 лютого, коли має бути введений в дію закон «Про амністію». Про це під час брифінгу 10 лютого повідомив прокурор області Геннадій Дем’яненко.

За його словами, до кримінальної відповідальності за підозрою у вчиненні масових заворушень та захоплення будівель під час так званих штурмів у Черкасах притягується 66 осіб. На час розслідування кримінальних проваджень було затримано 61 особу, з них 45 осіб були взяті під варту. Однак за клопотаннями прокуратури області суд змінив запобіжний захід на домашній арешт 28 затриманим. Решта підозрюваних отримала запобіжний захід у вигляді особистого зобовʼязання, застави та домашнього арешту.

– Питання про амністію може розглядатися вже з 18 лютого, якщо закон набуде чинності. Проте це може статися лише після того, як генеральний прокурор оприлюднить інформацію про виконання вимог, передбачених цим законом, зокрема звільнення адмінбудівель державних органів та розблокування транспортних телекомунікацій, – зауважив Геннадій Демʼяненко.

Прокурор додав, що під дію цього закону також підпадають Павло Карась та Максим Булатецький, яких 3 лютого Соснівським райвідділом міліції було оголошено в розшук за «захоплення державних або громадських будівель чи споруд».

Сьогодні Апеляційний суд Черкаської області має розглянути 11 справ щодо затриманих після штурму ОДА. Тим часом під вартою досі залишається 17 підозрюваних.

вгору