Menu

Кличка у Черкасах зустрічали з вимкнутим світлом та "липовими" прихильницями

Кличка у Черкасах зустрічали з вимкнутим світлом та "липовими" прихильницями

Ще до приїзду проти опозиціонера влаштували кілька дрібних провокацій. Так, адміністрації будівлі, де мала відбутися зустріч із партактивом, повідомили, що приміщення заміноване. Однак, як повідомили в прес-службі обласної міліції, ніякого замінування насправді не було. Згодом зникло світло у ресторані "Государь", де Кличко мав обідати, та у готелі "Оптіма" (колишній готель "Черкаси"), де проходила його прес-конференція.

Під час візиту Кличко зустрівся з пʼятьма активістами, яких того ж дня суд відпустив під домашній арешт. Хлопці розповіли, що 19 днів перебували спочатку в лікарні, а потім у СІЗО. За словами активістів, під час затримання їх били «беркутівці», у лікарні називали героями, а в СІЗО – політичними в'язнями. Вони висловили особливу подяку черкащанам, які їх підтримували, носили їм їжу і ліки.

Доки Кличко зустрічався зі звільненими під домашній арешт, під СІЗО прийшло кілька людей з плакатами "За погроми треба відповідати" і "Опозиція, тут жертви твоєї політики".

Біля готелю, де відбувалася прес-конференція опозиціонера, також стояли близько десятка жінок, які називали себе його прихильницями. Жінки тримали в руках плакати «Віталій, не продавайся разом з опозицією, будь зі своїм народом!», «Кличко за народ, а не за екстремістів!», «Кличко, будь патріотом, не вір радикалам та провокаторам», «Удар» не для продажної опозиції!».

Ці ж самі жінки брали участь у мітингу на підтримку Партії регіонів 2 грудня минулого року, і не давали виступати черкаським опозиціонерам, зокрема Миколі Булатецькому. Одна з жінок перекрикувала його і вмикала гучномовець, який заглушував виступ опозиціонера.

Увечері Віталій Кличко зустрівся на площі Богдана Хмельницького із черкащанами. На зустріч зібралося близько двох тисяч людей.

– Черкаси чи не найбільше постраждали від жорстокості влади і силовиків. Тут, після Києва, була найбільша кількість затриманих – понад 50 людей. Сьогодні звільнили під домашній арешт останніх п'ятьох хлопців. Я з ними зустрічався, і всі вони, як один, сказали, що їх не залякати і вони боротимуться далі, – наголосив під час виступу Кличко. Нам треба збиратися в усіх містах на площах щодня. Треба змусити цю владу виконати вимоги людей. Коли нас мільйони і ми виступаємо разом, цей режим не врятують ніякі «тітушки» з «беркутами».

Після зустрічі з черкащанами лідер "УДАРу" відвідав Полтаву та Дніпропетровськ.

вгору