Menu

«Партія вільних демократів і УДАР цілком можуть злитися в екстазі» - експерт

«Партія вільних демократів і УДАР цілком можуть злитися в екстазі» - експерт

Про це за 50 днів до виборів міського голови та депутатів міської ради в Черкасах заявив виборчий експерт, політичний оглядач, кандидат історичних наук Сергій Шамара.

Так, на його думку, вже визначилися лідери перегонів на місцях. По багатомандатному виборчому округу на виборах до міської ради «Батьківщина» може набрати 24-26%, УДАР – 12-14%, Партія вільних демократів -12-14%, «Свобода» за умови об’єднання із Правим сектором, адже «вони топчуть одну електоральну ниву» – 10%, КПУ із колишніми регіоналами – 7%.

30-33% ще не визначились, за кого голосуватимуть. Частина проголосує проти всіх:

-Я цю категорію не завжди розумію. Іти на вибори, аби проголосувати проти всіх?! Можливо, в людей свої міркування, але все одно вони грають на руку тим, хто перемагає. За рахунок решти невизначених, вважає експерт, зараз мають шанс поправити становище всі інші сили. Відсотки можуть збільшитися достатньо серйозно, зважаючи на те, як вони поведуть свою кампанію:

- Багато залежатиме від конкретних дій партії, а не від традиційних – популізму й чорнухи один на одного. Якщо партії почнуть діяти, вони збільшать собі відсотки, якщо даватимуть захмарні обіцянки – нічого не вийде.

Багатомандатний округ – 30 депутатів не дасть наблизитися до формування більшості в міській раді жодній політичній силі. Основна боротьба буде на округах. Хто округами довантажиться, і якщо у двох-трьох політичних сил складуться домовленості, тоді вони об’єднаються й підтримуватимуть одного міського голову.

Сергій Шамара припустив, що тридцятка загального черкаського округу може розподілитись у порядку 8,7,6,5,4:

- Запам’ятайте ці цифри, можливо, вони справдяться. Я так собі бачу: «Батьківщина» – 8, Партія вільних демократів – 7, УДАР – 6, «Свобода» плюс Правий сектор – 5, КПУ плюс Партія регіонів – 4.

Основна боротьба буде на округах, упевнений Сергій Шамара: «Тут усі учасники обмежені в часі, людях, які б могли донести ідеологічні меседжі цих кандидатів. У декого бракуватиме й коштів».

Якщо на округах розподіл депутатів повторить те, що буде в багатомандатному, матимемо цікаві коаліції.

- Мій прогноз, що це буде «Батьківщина» із Правим сектором і «Свободою», якщо вони наберуть більшість. Партія вільних демократів і УДАР цілком можуть злитися в екстазі для того, щоб підтримати єдиного кандидата на міського голову. Не знаю, до кого підуть регіонали, принаймні у нашому регіоні це досить одіозно виглядатиме після розстрілів і всього іншого.

Сергій Шамара ймовірною назвав появу нової-старої політичної сили «Екологія та Соціальний захист».

- Цей гравець може претендувати й на міського голову. Не скажу, що це буде Володимир Мамалига. Можливо, це буде інша конячка, – додав експерт.

вгору