Menu

Юрій Ткаченко готовий стати останнім губернатором області

  • Автор  vechirka.net
Юрій Ткаченко готовий стати останнім губернатором області Фото Ігоря Єфімова

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко виступає за проведення реформи місцевого самоврядування. А також готовий стати останнім губернатором Черкащини. Про це він заявив у інтерв’ю виданню «Про все».  

- Якщо відверто – готовий. Реформа місцевого самоврядування має відбутися. Сьогодні губернатор не повинен за все відповідати. Оскільки наразі маємо ситуацію, зокрема у Черкасах, що на керівника області лягли обов’язки по вирішенню проблем у місті. Територіальна громада має свідомо обирати керівника, який має розуміти її потреби і бути їй цілком підзвітним. Дуже важливо, щоб кожна територія була зацікавленою у розвитку. Зокрема, йдеться про формування бюджету, інвестиційної політики. А хто сьогодні зацікавлений, якщо кошти йдуть до Києва?

Концепція реформи передбачає відновлення авторитету виконкомів обласних рад. Проте і президентська вертикаль не щезне повністю — планується запровадження інституту префектів, представників Президента в області, які матимуть контролюючі функції.

Я сподіваюся, що ми зробили відповідні висновки зі свого власного досвіду і реформа цього разу буде доведена до кінця, тим більше, що вона нині не акцентується на “перекроюванні” меж областей. Я переконаний, що нині, для реальної зміни влади слід ліквідувати можливість концентрації такої кількості повноважень у одного посадовця, зокрема, у голови адміністрації. Я маю сьогодні повноваження призначити керівників департаментів, управлінь, не питаючи нікого. Проте, нині я намагаюся прислухатися до думки районних Народних рад та обласної Народної ради, хоча законодавство того і не передбачає. Чому три місяці на роботу? Із розрахунку на президентські вибори. Оберуть Президента, після цього відбудуться вибори до Верховної Ради. Тому ми вирішили не будувати великих планів, оскільки новий Президент може призначити іншого голову адміністрації. Або взгалі посада перестане існувати.

вгору