Представники омбудсмена проінспектували Центр реінтеграції та пункт обігріву для бездомних

З метою забезпечення моніторингу додержання прав бездомних осіб у зимовий період, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Валерій Єфіменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Людмила Людмила здійснили моніторинговий візит до Центру реінтеграції для бездомних осіб, та цілодобового пункту обігріву для бездомних громадян, що діє в місті Черкаси при БО «100% життя» за адресою вул. Рєпіна 12/1.

Під час моніторингу Центру реінтеграції для бездомних осіб, з’ясовано, що надання соціальних послуг бездомним людям здійснює Благодійна організація «100% життя», на підставі тристороннього договору з Черкаською міською радою та Департаментом соціальної політики ЧМР, відповідно до якого надаються послуги з надання притулку, соціальної інтеграції та реінтеграції, кризового та екстреного втручання, представництва інтересів бездомних осіб. Центр розрахований на одночасне перебування 32 осіб, за 2020 рік послугами тимчасового проживання в Центрі скористалась 91 особа, 31 людині надали допомогу у відновленні паспорта, 116 людей отримали послуги з реєстрації місця проживання.

У закладі не забезпечено безпечні умови перебування для громадян та працівників, оскільки стан пожежної безпеки не відповідає встановленим вимогам. наявний лише 1 вогнегасник, який останній раз було заправлено в березні 2014 року. Не оснащені пожежні шафи та не розміщено на поверхах схеми евакуації для клієнтів та працівників закладу під час виникнення надзвичайної ситуації.

Під патронатом БО у цілодобовому режимі діє стаціонарний пункт обігріву, який частково забезпечено необхідними речами. На момент візиту в  пункті знаходився обігрівач УФО, стіл, лавка, пластикові стакани, цукор, 2 маски і чай. Натомість не обладнано приміщення кушеткою, чайником, дезінфектор та будь якими продуктами харчування.

Також під час моніторингу було встановлено, що інформація про послуги, які можуть отримати бездомні особи в зимовий період, зокрема про роботу пункту обігріву поширюється лише через мережу інтернет, оголошень в загальнодоступних для безпритульних людей місцях не розміщувалось.

За результатами візиту буде підготовлений звіт та рекомендації.