Представники Уповноваженого ВРУ з прав людини проінспектували в Черкасах пункти обігріву

З метою забезпечення моніторингу додержання прав бездомних осіб у зимовий період, регіональним представником Уповноваженого ВРУ з прав людини в Черкаській області Валерієм Єфіменком та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Людмилою Проценко здійснено п’ять моніторингових візитів до стаціонарних пунктів обігріву у місті Черкаси.

Згідно з інформацією, яка розміщена на офіційному веб-сайті Черкаської міської ради в місті працює 22 стаціонарних пункти обігріву. Один із них у цілодобовому режимі (Благодійна організація «100% життя», вулиця Рєпіна, 12/1), решта – за графіком із 8/9:00 до 17:00 із понеділка по п’ятницю.

За результатами візиту до стаціонарного пункту обігріву за адресою: м. Черкаси бульвар 

Шевченка, 307 (Адміністративна будівля департаменту соціальної політики) виявлено, що в холі приміщення знаходиться місце виділене під пункт обігріву, яке частково забезпечено необхідними речами. З необхідного набру відсутні захисні маски та дезінфектор, аптечка знаходиться у відповідальної особи.

Візит до стаціонарного пункту обігріву в Територіальному центрі надання соціальних послуг по вулиця Пушкіна, 13/а продемонстрував повну готовність до надання послуг безпритульним людям, от тільки в районі знаходження центру відсутня будь яка інформація про наявність пункту обігріву за даною адресою. Інформаційні вказівники щодо наявності облаштуваного пункту знаходяться лише на вхідних дверях до приміщення.

Територіальний центр надання соціальних послуг в м.Черкаси по вулиці Гвардійській, 7/5 частково забезпечений необхідними засобами для функціонування пункту обігріву. Зокрема є можливість випити гарячого напою та пригоститись печивом. Інформація щодо облаштування пункту обігріву у вказаному приміщенні наявна на самій будівлі та воротах на в’їзді. Аптечка знаходиться в кабінеті медичної сестри закладу.

Результати візиту до комітетів самоорганізації населення «Припортовий» та «Богданівський», які за інформацією на сайті міської ради повинні працювати з понеділка по п’ятницю з 09.00 до 17.00, виявили, що ці установи закриті для відвідування. На дверях знаходилась інформація що дані пункти працюють лише при пониженні температурного режиму нижче -10 градусів за Цельсієм.

В усіх вищезазначених приміщеннях наявні санітарно-гігієнічні кімнати з гарячою водою, приміщення опалюється, але необхідні засоби гігієни відсутні.

За результатами вказаного моніторингу будуть підготовлені та направлені відповідні акти реагування до органів місцевого самоврядування.