Проголосував за доньку – віддав пенсію

На Черкащині засудили пенсіонера, який на виборах до Верховної Ради проголосував за свою дочку.

Дії чоловіка були кваліфіковані за ч. 1 ст. 158-1 ККУ. Драбівський районний суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокуратурою та підсудним.

21 липня в селі Коломиці Драбівського району, пенсіонер попросив у члена ДВК № 710053 видати йому бюлетені для голосування за його дочку. На вказану пропозицію член ДВК згодилася та надала бюлетні для голосування за партії та для мажоритарного списку по 195 виборчому окрузі. В свою чергу отримання бюлетенів чоловік засвідчив підписом у списку виборців напроти прізвища дочки та у контрольних талонах до вказаних виборчих бюлетенів. Згодом здійснив волевиявлення та заповнив незаконно отримані бюлетені.

За умовами визнання угоди про винуватість, чоловік отримав штраф у розмірі 1700 грн. та зобов'язався надалі співпрацювати у викритті кримінальних порушень вчинених іншою особою.

– Сім’я дуже порядна, – коментує ситуацію сільський голова Коломиці Сергій Гулий. – Чоловік цей – чорнобилець. Його дочка вибігла за дитиною якраз тоді, коли пенсіонер прийшов на голосування. Йому дали другий бюлетень за доньку й він проголосував. Однак ситуацію помітив пильний спостерігач. Справа дійшла до суду й чоловік сплатив 1700 гривень штрафу. Віддав майже всю пенсію. Це йому урок на все життя. Він уже зарікався, що на вибори не піде.

За кого проголосував порушник сільський голова не каже.

– Я знаю, за кого, але вам не скажу. На результати виборів в селі, а тим паче в Україні його проступок не вплинув.

На виборах 21 липня перемогу здобула партія чинного президента – «Слуга народу», яка набрала понад 40%.