Проїзд у тролейбусах подорожчає до 4 гривень

Про це міську владу просить КП «Черокасиелектротранс». Вже найближчим часом виконком Черкаської міськради має розглянути проєкт рішення про підвищення тарифу на проїзд у міських тролейбусах до 4 грн. Рішення про підняття тарифу вступить у дію через десять днів після його публікації.

— Підняття вартості за проїзд зумовлене необхідністю компенсувати різницю між економічно обґрунтованим і чинним тарифом, а також компенсуванням за пільгове перевезення окремих категорій людей, — йдеться у зверненні директора КП «Черкасиелектротранс» Петра Кучера до міського голови Анатолія Бондаренка.

Вартість проїзду у тролейбусах обходиться городянам у три гривні, однак його реальна вартість становила 4 грн. Одну гривню за кожного пасажира комунальному підприємству відшкодовувало місто із бюджету, однак із червня ці видатки підприємству було скасовано. Тож покривати різницю між реальною вартістю та тарифом, який сплачують пасажири «Черкасиелектротранс» самотужки не може, а відтак просить міськвиконком підняти ціну квитка у міських тролейбусах до 4 грн.

— Затверджений тариф на проїзд в тролейбусі 4 грн, однак для того щоб містяни платили 3 гривні, з міського бюджету цього року виділено 22,5 млн грн. Цієї суми різних причин підприємству недостатньо та на виділені кошти можна було б придбати 12-13 сучасних європейських тролейбусів які були у використанні, або 4 українських, — аналізує помічник міського голови Павло Мосійчук. — Та прагнучи зберегти для людей низьку вартість проїзду, ми просто «проїздили» ці кошти. На мою думку, потрібно відійти від популізму і підняти вартість проїзду у тролейбусах.

Разом з тим я готовий висловити доволі не популярну думку — піднімаючи вартість проїзду для тролейбусів потрібно підняти вартість проїзду в автобусах

 

До теми:

Вартість довготривалих проїзних квитків у електротранспорті обласного центру має зрости для громадян до 200 гривень, для підприємств – до 300 гривень.