Регіональним представником Уповноваженого у Черкаській області проведеного робочу зустріч з питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб соціальним житлом

Регіональний представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Валерій Єфіменко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко провели робочу зустріч з головою МБФ «Небайдужі» Маїною Кулик. Учасники зустрічі обговорили питання забезпечення соціальним житлом місцевих представників спільноти ВПО, які зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на Сході України, та на разі є соціально незахищеними.

Відповідно до Конституції України, кожен громадянин має право на житло, але на сьогодні в Україні є значна кількість людей, які втратили своє особисте житло з причини військових дій на Донбасі, та вимушені винаймати чуже за непомірні їхнім доходам кошти. В той же час, громадяни України, які потребують соціального захисту мають право безоплатно отримати соціальне житло.

Постановою Кабінету Міністрів України  № 769 від 25.06.2019 року затверджено «Порядок та умови надання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам». Програма тимчасового житла для внутрішньо переміщених осіб може бути профінансована на 70% з держбюджету і на 30% – з місцевого бюджету, Постановою Кабінету Міністрів України № 582  від 26.06.2019 було затверджено новий Порядок формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб та новий Порядок надання їм такого житла. 

В результаті зустрічі напрацьовано подальший алгоритм спільних дій задля забезпечення безоплатним тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб.