Регіональний представник Уповноваженого провів робочу зустріч з керівництвом територіального управління Служби судової охорони області

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області Валерій Єфіменко провів робочу зустріч з начальником територіального управління Служби судової охорони у Черкаській області Анатолієм Харенком. В зустрічі також взяли участь заступники та відповідальні працівники територіального управління.

Валерій Єфіменко на основі щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан додержання та захисту прав і свобод людини та громадянина в Україні за 2019 рік виклав ключові аспекти діяльності Уповноваженого.

Також обговорено ряд питань, що стосуються взаємодії та співпраці Служби судової охорони з регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Черкаській області. Зокрема, щодо стану дотримання прав людини на Черкащині, про виявлені порушення за результатами перевірок та моніторингових візитів до місцевих судів та правоохоронних органів. Також обговорено питання проведення спільних просвітніх заходів, зокрема щодо доступу громадян до публічної інформації пов’язаної з діяльністю територіального управління Служби судової охорони Черкаської області. Валерій Єфіменко акцентував увагу на особливостях несення служби співробітниками теруправління в судових установах регіону в розрізі дотримання відвідувачами та персоналом судів карантинних заходів.

Особливу увагу регіональний представник звернув на алгоритм дій співробітників Служби судової охорони при виявленні у відвідувачів чи персоналу суду ознак коронавірусного захворювання під час пропуску до приміщень суду.

Важливим аспектом зустрічі стало обговорення вимог КПК України, що стосуються затримання осіб, які порушують громадський порядок чи вчиняють інші правопорушення в приміщеннях судових установ, у контексті захисту прав кожної особи.

За підсумками зустрічі, окреслено шляхи подальшої співпраці для забезпечення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина під час охорони судових установ області.