Рибоохоронець погорів на хабарі від браконьєра

Працівники СБУ в Черкасах затримали інспектора обласного Держагенства рибного господарства. Чоловік налагодив отримання хабарів від рибалок. Натомість не перешкоджав їм займатися промислом. Вимагав 30 відсотків від кожного вилову. На момент затримання мав при собі 25 тисяч гривень чергового платежу від браконьєра.

Начальник Черкаського рибоохоронного патруля Віктор Іванько не знав, чим займається підлеглий. Каже, сподівався від нього чесної роботи.

Я за всіма не можу вслідкувати, - каже Іванько. – Маю 48 інспекторів. Вдячний працівникам СБУ, що затримують таких. Повноважень деякі підлеглі мають багато, а розуму замало. Це зовсім молодий хлопчина. Рік пропрацював. Не встояв проти спокуси. Особливих результатів роботи він не показував. Були сподівання, що молодь, яку набрали за конкурсом, буде чесна й порядна.  Як я знаю, він змовився з якимось браконьєром. Подробиць мені не розповідають.

Головний рибоохоронець області зізнається, що і йому пропонували «домовитися».

Буває, когось затримають, то мені телефонують й просять посприяти, аби відпустили, - каже Іванько. – Відмовляю й прошу більше не телефонувати мені. Більшість знають про мою правову позицію і не ризикують про подібне просити. Як тільки прийшов на службу, 2-ох інспекторів звільнив. Як і затриманий, займалися неправильними речами. Заарештувати, на жаль, не маю повноважень.

Після затримання інспектора забрали до Києва. Вирішується питання про обрання йому міри запобіжного заходу. Хабарнику загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна.