Ще п’ять райдержадміністрацій отримали керівників

Президент Володимир Зеленський своїм указом призначив п’ятьох нових голів районних державних адміністрацій. Катеринопільську РДА очолив Володимир Коваленко, Маньківську – Анатолій Риженко, Монастирищенську – Ігор Миклащук, Христинівську – Володимир Валюк, Черкаську – Володимир Клименко.

– Скільки себе пам’ятаю, Володимир Коваленко працював у Катеринопільській райдержадміністрації, – каже місцевий житель Василь. Прізвище не хоче називати. – Спочатку був головним бухгалтером у фінансовому відділі РДА. Згодом очолив його. Потім був заступником голови РДА. І ось тепер дослужився до найвищого крісла.

Василь стверджує, що ця кандидатура влаштовує всіх у районі.

– Тихий, спокійний, на амбразуру грудьми ніколи не кидався. Працював у адміністрації ледь не за всіх президентів.  Голова Черкаської ОДА Роман Боднар сказав на представленні, що з боку Коваленка – це сміливий крок. Я би сказав, що дуже сміливий, враховуючи, що останнім часом якраз Коваленко й виконував обов’язки голови РДА. Політичних симпатій намагався ніколи не виказувати. Здається, в молодості був членом прогресивно-соціалістичної партії. Тієї, де була головою пріснопам’ятна Наталія Вітренко. Згодом обирався депутатом районної ради від партії «Батьківщина».

Володимир Коваленко має дружину-вчительку й двох дорослих дітей – сина й доньку.

Монастирищенський район очолив Ігор Миклащук.

– Взагалі не знаю, що це за людина, – дивується редактор місцевої газети «Алекс» Світлана Гончарук. – Точно відомо, що не місцевий. Нібито працював в Уманському районі заступником голови Паланківської ОТГ.

Журналіст із Умані Володимир Гамалиця заздрить сусідам.

– Монастирищу відверто пощастило з таким керівником. Шкода, що його не призначили в Умань. Я добре знаю Ігоря Миклащука. Свого часу читав його блоги на «Українській правді», коли він був головою Асоціації об'єднаних територіальних громад «Інститут кооперації і місцевого самоврядування». Останнім часом працював заступником голови Паланківської ОТГ в Уманському районі. На практиці допомагав звестися на ноги місцевим громадам. Можна сказати, що це – геній місцевого самоврядування, талант, менеджер найвищого ґатунку.

– Я непогано знаю проблеми місцевого самоврядування саме західної частини Черкащини, бо працював в Уманському районі, – каже  Ігор Миклащук. – У Монастирищі приваблює можливість попрацювати з громадою, яка буде сформована в межах одного району. Це, безумовно, плюс. Не треба буде з нуля створювати деякі органи влади, як це було в Паланці. Свою діяльність почну з ознайомлення з медичною галуззю. Бо під час пандемії з’ясувалося, що медицина в нас – найбільш занедбана й вразлива.   

Ігор Миклащук є уродженцем Івано-Франківська. Навчався у Києві, де у 2010 році у Національному інституті стратегічних досліджень захистив кандидатську дисертацію з політології. Поєднував роботу в органах місцевого самоврядування із науковою діяльністю в Інституті всесвітньої історії Національної академії наук України.

Головою Черкаської РДА призначено Володимира Клименка.

– Пан Володимир був головою Чигиринської РДА за часів Порошенка, – розповідає жителька Чигирина 43-річна Оксана. Прізвище відмовляється називати. – Устиг попрацювати вже за Зеленського й був звільнений одним із останніх. Його називають людиною колишнього голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка. Нібито в них був спільний бізнес.

Володимир Клименко родом із Степанок Черкаського району.

– Не вірте тим, хто каже, що він чиясь людина, – говорить житель Степанок Олександр.  – Клименко, перш за все,  – місцевий уродженець і за свої дії відповідатиме перед земляками й перед громадою, а не перед своїм патроном, якщо такий дійсно є.