Штучної ялинки цього року в Черкасах не буде

Минулого тижня Антимонопольний комітет призупинив проведення тендеру на закупівлю штучної ялинки, прикрас та фотозон ініційованого Департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради. Сталося це через скаргу підприємця Сергія Кузляєва, який за збігом обставин є симпатиком Партії вільних демократів. Розгляд скарги по суті призначено на 16-те грудня, отже цьогоріч Черкаси закупити ялинку не встигнуть.

— У бюджеті немає 2,5 млн грн, на які Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради планував закупити ялинку, прикраси та фотозони. Гроші мали виділити на найближчому засіданні сесії міської ради, перерозподіливши їх з інших потреб. Планували зняти з ремонтів кількох садочків і шкіл. І не факт, що депутати проголосували б, — коментує свою ініціативу підприємець Сергій Кузляєв, який, до слова, не вважає себе Грінчем, який вкрав свято. — Я оскаржував тендер, бо умови було виписано дискримінаційно, під них в усій країні підпадало лише дві фірми.

Розгляд скарги підприємця по суті призначено на 16 грудня, а ялинка у місті традиційно красується вже 19 числа до Дня Святого Миколая. Очевидно, що цього року нової штучної ялинки Черкаси не матимуть.  Питання викликає і те, чому Департамент освіти власне взявся за вирішення цього питання, адже щороку прикрашанням міста до свят займається Департамент житлово-комунального комплексу, комунальне підприємство «Черкасиміськсвітло» та «Дирекція парків».

— Ми формували бюджетний запит, і цього року на створення ялинки передбачено 127,5 тисяч гривень: на закупівлю, монтаж ялинок, та прикрашання наявним оздобленням. На каркас, який служить місту вже багато років, монтуємо близько 267 живих ялинок, які закуповуємо у Черкаському лісовому господарстві, — коментує заступник директора Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міськради Андрій Наумчук.

Як з'ясувалося, що й прикраси та ілюмінація для ялинки є, їх на 1,2 млн грн закупили 2016 року. КП «Дирекція парків» щороку прикрашає сквер «Юність» інсталяціями та фотозонами. Департамент освіти та гуманітарної політики щороку відповідає за різного роду розважальні заходи, виступи колективів, створення Резиденції Святого Миколая. На ці потреби у бюджеті цьогоріч передбачено близько 100 тисяч гривень.

— Я хотів, щоб Черкаси були схожі на обласний центр, тому й ініціював придбання штучної ялинки, нового декорування та фотозон. Зрозуміло, що через оскарження тендеру цьогоріч ми вже не встигаємо його провести. Зараз вивчаємо можливість орендувати ялинку або ж встановимо торішню, — коментує свою ініціативу директор Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергій Воронов. — Однак від ідеї ми не відмовляємося. Після свят знову повернемося до цього питання, проведемо опитування городян і, якщо більшість висловиться за штучну ялинку, проведемо тендер.