Синці на тілі та вивих руки: батьки підозрюють вихователів садка у побитті дітей

В Умані розгорівся скандал довкола місцевого навчально-реабілітаційного центру для дітей з особливими потребами. Матері запідозрили побиття своїх дітей у цьому закладі.

У закладі тепер хочуть поставити камери спостереження

У закладі тепер хочуть поставити камери спостереження

Наталія Бондар знайшла на тілі своєї 7-річної доньки Софії синці й подряпини, коли та прийшла з дитячого садка. Через це жінка звернулась до судмедекспертизи й написала заяву до поліції.

Я в той день була на роботі й попросила свою доньку забрати сестричку із садка, - розповідає Наталія. – Коли вони їхали в таксі, Софійка показала, що в неї щось на лобі. Говорити вона не може. Виявилося, там було садно. Вже вдома вона обдивилась її й побачила синці на руках й спині. Коли я прийшла додому, жахнулась: в дитини була купа забоїв. Наступного дня з самого ранку ми поїхали до травматолога. Після цього написала заяву до правоохоронців.

Жінка досі не знає, хто міг зробити таке з її донькою. Вихователі запевняють матір, що не мають стосунку до травмування вихованиці.

Я телефонувала в садок й запитувала, чому так сталося й чому мене не повідомили, - продовжує Бондар. -  Кожна з виховательок  відповідала, що не знає нічого, бо була на святі. Але ж був інший персонал. Хочу з’ясувати, який ненависник таке зробив із Софією. Того дня в групі було троє дітей. Вони молодші і не могли побити її.

Після випадку старша донька Наталії оприлюднила фото сестри у соцмережі. Керівник школи намагалась вмовити, аби допис видалили.

На мене почали тиснути після оприлюднення інформації, - запевняє жінка. – До мене телефонувала завідуюча інтернату і хотіла, аби я прибрала допис. Мовляв, у них розпочалось службове розслідування, а він їм заважає якимось чином. Я не погодилась. Після цього в один день під дописом посипалися коментарі на захист навчального закладу. То все писали або працівники, або інші батьки на прохання адміністрації. Та є в Умані й інші батьки, що жаліються на неприйнятне поводження з їхнім дітьми. Але відкрито говорити бояться, бо ця школа єдина в області, де навчають малечу з вадами розвитку. А керівництво цим користується.

Судмедекспертиза дала висновок, що дитину били твердим тупим предметом. Нарахували 4 ділянки тіла, куди наносилися удари.

Інша уманчанка Альона Білик вже 4 рази забирала свою 5-річну доньку із вивихнутою рукою. Підозрює одну з виховательок. Скаржиться, що про травмування дитини її нібито не повідомляли навіть. Її дитина ходить в одну групу з донькою Наталії Бондар. Теж звати Софія.

Вперше вивих руки в моєї Софії стався минулого року, - каже Білик. – Я прийшла, а вихователь каже, що в дитини щось з лівою рукою, бо плаче, коли брати за неї. А вона її опустила й не могла ворушити. «Швидку» не викликала, а сама схопила й побігла в дитячу лікарню. Вона розташована близько від садка. Там вправили руку в суглоб. Колись схоже сталося з нею в 2 роки. Батько, граючись, підіймав. Але тоді це була права рука. Та після цього не було інших вивихів. А в садочку, після першого випадку, було таке ще тричі. Востаннє – на початку цього року.

Ні вихователі, ні керівництво своєї вини не бачать. Матір запевнили, що ніхто навмисно не травмував її доньки.

Після чергового випадку лікар припустив, що таке може статися під час сну, - пояснює Білик. – І от виховательки за цю версію й вчепилися. Але ж вдома із Софією такого не трапляється. Це потрібно було її дуже смикати за ту руку. Мене навіть вчасно не повідомляли про те, що траплялося. Можу, за потреби, навіть роздруківки вхідних дзвінків взяти, аби довести свої слова. Після чергового вивиху я пригрозила судом, але це було сприйнято з насмішкою.

Зараз постраждалі діти до дитячого садка не ходять. Матері поки не наважуються відпускати. Шукають інших батьків, аби написати колективну скаргу до прокуратури.

У спецшколі не визнають провини у травмуванні вихованців.

Перший вивих руки у Соні Білик стався під час денного сну, - розповідає вихователька реабілітаційного центруОлена Нагаєвська. – Коли я здавала зміну, дитина спокійно спала. А вже за 4 години до мене зателефонувала її мама й повідомила, що Соня не може рухати рукою. Але ж вона сама розповіла про  той випадок, коли батько ненароком спричинив вивих. Мабуть, у дівчинки слабкі суглоби. Претензій тоді мама до нас не мала жодних. Але з того дня рука в Софії періодично почала випадати. Щоразу це траплялося після сну. Тричі це було при мені. Ми мамі повідомляли всі рази. Щодо іншої дівчинки Софії: її ніхто й пальцем не зачепив. У нас такі діти, що їх і бити немає за що. Та й це було б великим гріхом. Дівчинку забирала сестричка і не мала жодних нарікань. Там на обличчі невелика подряпина й на спині 2 невеликих синці. Важлива деталь: до сестри Софійка взагалі не хоче йти. Цьому ж є якась причина. До мене ж вона біжить із посмішкою.

Директор спеціальної школи-інтернату Вікторія Майданюк не вірить, що хтось із підлеглих міг би підняти руку на дітей. Підозрює, що заклад та її особисто навмисно хочуть дискредитувати заздрісники.

Ми з колегами не можемо зрозуміти, що коїться, - скаржиться Майданюк. – Виставили у соцмережі незрозуміло що. Ніколи у нашому закладі подібного не було за 30 років мого стажу. Зараз ми перевіряємо наших вихователів. Якби ж батьки прямо сказали, на кого вони думають, то ця людина у мене б не затрималася. А вони ж нікого конкретно не звинувачують. Не знаю, за що мені таке. Я все роблю для цих дітей. Свій заклад я підняла з руїн. Але заздрісників вистачає.

Тепер Вікторія Майданюк хоче встановити у школі камери відеоспостереження. Шукатиме спонсорів для цього. Вважає, це допоможе уберегтися від  інших можливих звинувачень батьків.

Поліція кримінальної справи ще не порушувала. Поки займаються перевіркою. До батьків постраждалих дівчат правоохоронці досі не телефонували.