Menu

Прокуратура та суди намагаються виправдати свої дії під час Євромайдану, "відбілюючи" засуджених тоді активістів Рекомендуємо

  • Автор  Катерина Ферко
Прокуратура та суди намагаються виправдати свої дії під час Євромайдану, "відбілюючи" засуджених тоді активістів Фото Ігоря Єфімова

Останнім часом черкаські активісти, які під час Євромайдану були затримані міліціонерами чи фігурували у кримінальних провадженнях, почали отримувати від судів та прокуратури листи, де їхні тодішні вчинки у сьогоднішніх реаліях називають геройськими. Таке повідомлення отримав, зокрема, і депутат Черкаської міської ради Максим Булатецький.

Нагадаємо, його у грудні 2013 року прокуратура звинуватила у вчиненні кримінального правопорушення. Правоохоронці стверджували: депутат міськради чинив опір працівникові правоохоронного органу під час виконання тим службових обов'язків. Трапилося це під час підняття  прапора Європейського Союзу на щоглі перед Черкаською міською радою. Тоді міліціонери обступили флагшток та не давали
черкащанам, депутатам Черкаської обласної і міської рад підступитися до нього. Своїх дій міліціонери не пояснювали, не озвучили вони й судового рішення, яке могло б хоч якось пояснити їхню поведінку. Врешті з боями прапор черкащанам таки вдалося підняти, однак на лаві підсудних опинилися депутат Максим Булатецький та активіст Ярослав Приходько. Сказали: з умислом фізично протидіяв міліціонерам, розривав сформований ними стрій, штовхав, хапав та навіть пошкодив форменний одяг. М и н у л о г о тижня колишній підсудний Булатецький отримав лист від Соснівського районного суду. У ньому тепер ідеться про те, що 11 грудня він не перешкоджав міліціонерам, а поводився геройськи, захищаючи конституційний лад України.

– Соснівським районним судом Черкас при постановленні ухвали не враховано, що зазначені дії вчинено громадянами з метою усунення небезпеки, що безпосередньо загрожувала конституційному ладу, сувернітету та незалежності України, охоронюваним законом правам громадян, зокрема на свободу пересування, свободу слова, мирних зібрань та з метою припинення незаконних дій голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, – йдеться в ухвалі Соснівського районного суду. – Дії Булатецького Максима Миколайовича вчинені у стані крайньої необхідності і не утворюють складу злочину.

– Вони тоді робили з мене злочинця, обмежили виїзд із міста, примусили здати документи. Хотіли заборонити мені брати участь у масових заходах, мовляв, для мене норма – протидіяти міліції, згадали Мовний майдан улітку 2012 року. Тоді мене затримали працівники Соснівського райвідділу міліції за те, що відстоював право черкащан на мітинг під стінами Черкаської облдержадміністрації. А сьогодні той самий прокурор та районний суд говорять абсолютно протилежні речі, – сміється із ситуації Максим Булатецький. – Після того, як Верховна Рада ухвалила закон про амністію для учасників Євромайдану, у всіх нас у біографії залишилося кримінальне правопорушення. Щоб якось очистити біографію людям, усім надсилають отакі ухвали. Я переконаний, що таких суддів, як Орленко, що мене судив, та прокурорів, необхідно сьогодні люструвати та притягати до відповідальності за злочинні рішення, якими вони калічили долі людей, та їх бездіяльність у відповідь на злочини влади.

На жаль, українські правоохоронні органи змінюють тлумачення законів і Конституції залежно від того, хто при владі. Цього більше допускати не можна, а щоб викорінити цю ганебну практику, має  змінитися не одне покоління суддів, прокурорів та міліціонерів.

вгору