Menu

У Смілі знову замироточив образ Сергія Радонезького

У Смілі знову замироточив образ Сергія Радонезького

Із 22 квітня на фресці із зображенням одного з найшанованих православних святих – преподобного Сергія Радонезького, що знаходиться у Свято-Покровському соборі Сміли, знову можна помітити мироточення.

Щоправда, цього разу на іконі Трійці, яку тримає преподобний. Це диво спостерігається вже не вперше. Так, уперше фреска замироточила у січні 2012 року. 2011 року фреска також рясно вкривалася краплями мира, яке згодом зникло так само раптово, з’явилося.

Із появою мира біля фрески преподобного Сергія Радонезького правилися молебні за здоров’я вірян, а краплинками цієї чудодійної рідини священики мастили хворих.

Саме зображення преподобного Сергія не є давнім: воно з'явилося під час масштабного розпису собору і намальоване масляними фарбами на одній із опорних колон, які тримають головний купол храму. Образ уславив себе мироточенням: спочатку міро текло з німба, пізніше – з очей, губ, одного та іншого плеча святого.

- На фресці Сергій Радонезький тримає ікону Святої Трійці, на якій дуже чітко виписаний Костянтинівський хрест, то от саме цей хрест і мироточить, – роз’яснив настоятель храму отець Петро Дмитрук. – Це місцеве диво і ми думаємо – чи воно одремоване нам, аби ми подумали, чи це натяк на нашу слабинку й нагадування про те, щоб ми були більш уважними, зосередженими, контрольованими.

Отець Петро Дмитрук говорить, що йому важко коментувати, чи це пов’язане з подіями в Україні, чи з подіями в Росії, адже Сергій Радонезький – «собіратєль землі руської». Питанням також є те, що він плаче за те, «що ми відійшли від Бога чи за те, Росія всунулася в Україну».

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній особисто завітав до Покровського собору, щоби оглянути нове диво. Він вклонився перед святим образом і молитовно просив небесного заступництва преподобного Сергія за мир на нашій благословенній Богом землі.

- Це стається не просто так. По-перше, для закріплення віри людей, а по-друге, як попередження у випадку якихось скорбот, щоб мали на увазі, що є той, хто клопочеться за нас. А по-третє, це є чудодійством, - зазначив Владика Софроній. – Я прикладався до ікони, що мироточить і навіть мазав свої хворі очі.

Місцеві віряни вже звикли до мироточення, тож сказати, що вони масово йдуть до ікони, не можна. Але всі бажаючі прикладаються до ікони, моляться біля чудодійного образа, й використовують миру для оздоровлення.

Владика Софроній говорить, що ікона мироточить періодами, це є символічним для України взагалі, але так можна напророчить до того, що не дивлячись на те, що преподобний Сергій далеко в Росії, але він теж предстоїть перед Богом за український народ.

Отець Петро Дмитрук упевнений, що в такий спосіб «за нас обов’язково моляться святі і вони в скорботі від нинішніх політичних негараздів».

Довідка: Сергій Радонезький, один із найшановніших російських святих, виступав за об'єднання руських земель під егідою Москви, сприяв централізаторським прагненням Дмитрія Донського, допомагав йому у боротьбі проти Золотої Орди, зокрема у підготовці Куликовської битви. Пізніше помирив його з рязанським князем Олегом. Сергій Радонезький передбачив результат Куликовської битви. Прагнув розширити в Московії шанування Трійці як символу єдності Руської землі, був ідейним натхненником об'єднавчої й національно-визвольної політики князя Димитрія Донського.

вгору